Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)
×

Wiadomość

Failed loading XML...

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022r.

 

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy o. PIOTR PARADOWSKI, franciszkanin, pracujący od 10 lat, w zielonogórskiej Parafii św. Franciszka. Prośmy dla Ojca Rekolekcjonisty i dla całej naszej Parafii, o światło Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski.
 2. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy świętej oraz podczas nabożeństwa GORZKICH ŻALI o godz. 14:30, na które serdecznie zapraszamy.
 3. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 9:00 i 18:30.
 4. Dzieci I-komunijne wraz z rodzicami oraz uczniów klas 1 – 6 Szkoły Podstawowej, zapraszamy
  w PONIEDZIAŁEK o godz. 17:00 na MSZĘ ŚWIĘTĄ z nauką rekolekcyjną.
 5. Młodzież z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowych, zapraszamy we WTOREK o godz. 17:00 na MSZĘ ŚWIĘTA i naukę rekolekcyjną. Jest to jednocześnie obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z grupy młodszej i starszej.
 6. Podczas rekolekcji będzie możliwość skorzystania ze SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ:
  • we wtorek i środę: od godz. 8:00 do godz. 9:00 oraz od godz. 17:30 do godz. 18:30.
 7. Ofiary złożone na tacę od poniedziałku do środy, będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę Ojca Rekolekcjonisty i będą przeznaczone na cele misyjne Ojców Franciszkanów i budowę świątyni franciszkańskiej w Zielonej Górze (na ul. Kilińskiego).
 8. W tym tygodniu I piątek miesiąca – Droga Krzyżowa: po Mszy św. o godz. 9:00; podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz o godz. 18:00. Spowiedź – pół godziny przed każdą Mszą św.
 9. W I sobotę miesiąca zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 7:45 oraz odwiedziny księży w domach chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 10. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, zbiórka do puszek, po Mszach Świętych, na rzecz najuboższych rodzin naszej Parafii, wspieranych przez Parafialny Zespół CARITAS.
 11. W biurze Koła Radia Maryja, możemy nabyć świece – tzw. „Paschaliki” na stół wielkanocny. Ofiara za świecę wynosi 20 zł. i przeznaczona jest na wsparcie budowy zielonogórskiego domu „SAMARYTANIN”, przeznaczonego dla osób ubogich i cierpiących.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką – tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 13. Od poniedziałku – zgodnie z rozporządzeniem państwowym – nie jest konieczne noszenie maseczek higienicznych w pomieszczeniach zamkniętych, również w kościołach. Maseczki pozostają jednak zalecane, zwłaszcza w miejscach i sytuacjach, które związane są ze zwiększonym ryzykiem zakażenia. Dbając o dobro naszych wiernych, informujemy, że w nawie bocznej prawej naszego kościoła – patrząc od strony Ołtarza (czyli przed obrazem Jezusa Miłosiernego) – na stałe będzie udzielana KOMUNIA ŚWIĘTA wyłącznie „NA RĘKĘ”. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Nauką Kościoła, przyjmowanie Komunii Świętej „do ust” i „na rękę” jest tak samo godne i pełne szacunku i czci wobec Najświętszych Postaci Ciała Chrystusa.
 14. Diecezjalna sieć Księgarni św. Antoniego we współpracy z Fundacją Aurea Polonia i Radiem Plus, organizuje zbiórkę darów do sprawowania Mszy św. w rzymskokatolickich parafiach w Ukrainie.We wszystkich Księgarniach św. Antoniego na terenie diecezji będzie można zakupić i ofiarować hostie, komunikanty i wino mszalne. Zebrane dary zostaną przekazane do ukraińskich parafii.
 15. Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Gotowe paczki, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 41x38x64 cm, można przekazywać do placówek Caritas i parafii (patrz instrukcja poniżej). Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę (patrz poniżej). Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.
 16. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii – zarówno za modlitwę, jak i wsparcie finansowe. Wszelkich darczyńców wspominamy w naszej modlitwie.
 
 

                                                                         Ks. Mirosław Maciejewski

                                                                                     / Proboszcz /

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information