Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8. Niedziela Zwykła

27 lutego 2022r.

 

 

 1. Dzisiaj zgodnie z apelem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego oraz Przewodniczącego Konferencji Biskupów Polskich Stanisława Gądeckiego pragniemy modlić się pokoju na Ukrainie oraz przyjść z pomocą mieszkańcom Ukrainy cierpiącym w wyniku wojny. Nasza Parafia zgłosiła gotowość przyjęcia jednej rodziny, która może zamieszkać w domu po siostrach zakonnych. Jednocześnie dzisiaj oraz w środę popielcową zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z kościoła na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Ofiary zostaną przekazane Caritas Polska. Można także zgłaszać w parafii albo w biurze Caritas na ul Bema gotowość udostępnienia rodzinom uciekinierów wojennych z Ukrainy miejsca do zamieszkania podając dane potrzebne do kontaktu.
 2. Zielonogórskie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym organizują Mszę Św. z modlitwą wstawienniczą we wtorek 1 marca o godz. 1800 w Parafii Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Pomorskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę Popielec, rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1530, 1700 i 1830. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Rozpoczyna się także Tydzień Trzeźwości i Abstynencji.4. W I czwartek miesiąca o godz 1745 modlimy się wraz z Apostolatem Margaretka w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź w następujących godzinach: 630, 830 1500 i 1800.
 5. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy o godz. 900, 1500/ w czasie Godziny Miłosierdzia/ oraz o godz. 1800.
 6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 1830.
 7. W sobotę o 7.45 rozpocznie się zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Również w sobotę przed południem księża odwiedzą chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.
 9. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1030.
 10. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 1430.
 11. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zostanie przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim.
 12. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zaplanowane są na 4 tydzień Wielkiego Postu.
 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych Łask.                                          Ks. Mirosław Maciejewski

                                                    / Proboszcz /

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information