Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)
×

Wiadomość

Failed loading XML...

Logo ZbawicielaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5. Niedziela Zwykła

6 lutego 2022r.

 

 

 1. W środę o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej
  w intencji naszej Ojczyzny oraz na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:30.
 2. W piątek – 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes – obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy do naszego kościoła, osoby starsze oraz chorych, na Mszę św. o godz. 900, z udzieleniem sakramentu chorych i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
  Bardzo prosimy Rodziny i opiekunów osób starszych i chorych, aby pomogli Im, w dotarciu do naszego kościoła, na wspólną modlitwę.
   
  • W ramach diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego, Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, zostanie odprawiona o godz. 17:00, w kościele p.w. św. Józefa w Zielonej Górze i będzie transmitowana przez telewizję regionalną TVP 3 – GORZÓW. Po Mszy św. odbędzie się koncert Antoniny Krzystoń.
  • Zapraszamy również w sobotę, 12 lutego, w Ogólnopolski Dzień Opiekuna, na panel dyskusyjny, który odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, na ul. Wojska Polskiego 71, podczas którego podjęty zostanie temat opieki osoby chorej w domu i roli rodziny w opiece terminalnej oraz zaprezentowana zostanie pierwsza pomoc medyczna.
 3. Rodzina Radia Maryja, zaprasza w sobotę 12 lutego, na Mszę św. o godz. 9:00, w intencji pokoju na świecie, zwłaszcza na granicy białorusko – polskiej oraz w stałych intencjach Koła. Modlitwa różańcowa w intencji Radia Maryja – od godz. 8:15, a po Mszy św. spotkanie w salce Koła.
 4. W niedzielę 13 lutego, na Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się POŚWIĘCENIE ŚWIEC dla dzieci I-komunijnych. Po Mszy św., Rodziców prosimy o pozostanie w kościele i zapraszamy na SPOTKANIE FORMACYJNE.
 5. Przez miesiąc luty z racji obchodzonego 11 lutego Dnia Chorego, wystawiony będzie kosz do którego będzie można złożyć środki higieniczne przeznaczone dla pacjentów Hospicjum na ul. Zyty. Potrzebne są papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, mydło w płynie, a przede wszystkim jednorazowe rękawiczki oraz środki do mycia podłóg i toalet. Wszystkim ofiarodawcom już dzisiaj składamy serdeczne podziękowania.
 6. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.
 7. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca – przy wyjściu z kościoła zbiórka na najbiedniejsze rodziny naszej Parafii. W przyszłym tygodniu zbiórka na wsparcie hospicjów znajdujących się w naszej diecezji.
 8. Szkoła Katolicka w Zielonej Górze zaprasza w środę 9 lutego o godz. 17:00, na Dzień Otwarty dla rodziców dzieci w wieku 5 i 6 lat. Spotkanie odbędzie się w siedzibie szkoły – ul. Cyryla i Metodego 9.


  ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information