Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)
×

Wiadomość

Failed loading XML...

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:30, zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Wniebogłosy”.
 2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli „Święto Trzech Króli”. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, a ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele misyjne.

Tego dnia, Mszą św. o godz. 12:00, zainaugurujemy 11. Lubuski Orszak Trzech Króli, który wyruszy z naszego kościoła. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które niech będzie świadectwem naszej wiary. Organizatorzy Orszaku zapowiadają liczne atrakcje, zwłaszcza dla dzieci: żywe wielbłądy, anioły na szczudłach i piernikowe korony.

Zakończeniem obchodów „Święta Trzech Króli” w naszym mieście, będzie „Zielonogórskie kolędowanie”, które rozpocznie się o godz. 18:00, w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

 1. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:30 oraz na początku Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00.
 2. W sobotę 8 stycznia, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7:45. O godz. 8:15 modlitwa różańcowa Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja. Następnie Msza św. w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja, a po Niej spotkanie formacyjne wspólnoty Radia Maryja w salce koło kościoła.
 3. Chorych z posługą sakramentalną w domach, kapłani odwiedzą w pierwszą sobotę lutego.
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tego dnia, o godz. 16:00, zapraszamy do naszego kościoła na ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD, w wykonaniu chóru Cantemus Domino oraz Grupy Śpiewaczej i Kapeli Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

 1. Rozpoczynamy czas WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY, dla Rodzin naszej Parafii. Od poniedziałku do soboty, podczas Mszy św. o godz. 18:30, modlić się będziemy w intencjach Rodzin, które mieszkają na wskazanych na dany dzień ulicach. Na zakończenie Mszy św., odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, a każda z przybyłych Rodzin otrzyma indywidualne błogosławieństwo. Zgodnie z tradycją, podczas spotkań, można będzie złożyć ofiarę kolędową, która będzie zbierana w trakcie tzw. „tacy”.

Jednocześnie w tym samym czasie, będziemy odwiedzali domy i mieszkania naszych Parafian, którzy poprzez zaproszenie złożyli chęć przyjęcia kapłana. Osoby, które w zaproszeniu podały numer telefonu, zostaną przed „kolędą” poinformowani za pomocą SMS-a, o przybliżonej godzinie odwiedzin księdza. Prosząc o zrozumienie, informujemy, że osoby, które nie złożyły zaproszenia,
a chciałyby przyjąć księdza (widząc go np. na klatce schodowej lub w okolica swego domu), nie będą mogły liczyć na spotkanie w danym dniu, ale mogą złożyć wówczas zaproszenie na tzw. „kolędę uzupełniającą”, która odbędzie się w piątek 14 stycznia.

Ze względu na obecną sytuację, zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski i Księdza Biskupa Diecezjalnego, spotkania kolędowe w domach i mieszkaniach naszych Parafian, będą miały krótszy przebieg niż przed pandemią. Jednocześnie dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane podczas kolędowych spotkań.

PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:

Poniedziałek – ul. Amelii, Billewiczówny, Czubińskiego, Dolina Luizy, Ketlinga, Kmicica, Podbipięty, Skrzetuskiego, Szwajcarska, Towarowa, Ustronna, Sulechowska, Wołodyjowskiego, Zagłoby i Żabia

Wtorek – ul. Dolina Zielona, Marii Skłodowskiej – Curie i Urszuli

Środa – ul. Bema, Dworcowa, Kołłątaja, Traugutta, Akacjowa, Lipowa i Klonowa

Piątek – ul. Chopina, Cicha, Dolna, Klementowskich, Kochanowskiego, Krotka, Spółdzielcza, Zakręt

Sobota – ul. Dzika, Staszica, Podgórna, Szafrana, Szosa Kisielińska, Wazów, Zyty.

Od poniedziałku do piątku „kolędę” rozpoczynamy od godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.

 1. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z płytą – „audiobukiem” z pierwszymi Księgami Starego Testamentu.
 2. Dziękujemy za wszelkie otrzymane życzenia świąteczne, za życzliwość, ofiarność i dobroć wobec naszej Parafii, a także za ofiary złożone dzisiaj do puszek, przy wyjściu z kościoła, na pomoc rodzinom objętym opieką Parafialnego Zespołu „Caritas”.

 

W imieniu duszpasterzy, z darem modlitwy i Bożym błogosławieństwem                    

ks. Mirosław Maciejewski, proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information