Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe na zakończenie Roku Świętego Józefa. Poprowadzi je Ojciec Adam z zakonu Ojców Oblatów św. Józefa, którego witamy w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy włącznie na Mszach o godz. 6.00, 9.00 i 18.30. Nauka rekolekcyjna dla młodzieży szkół średnich w tym kandydatów do bierzmowania we wtorek o g. 17.00. Dzieci ze szkoły podstawowej klasy 1 - 6 zapraszamy w środę na godz. 17.00. Na tej Mszy zostaną poświęcone medaliki dla dzieci I komunijnych. Zostanie zainaugurowana modlitwa Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Spowiedź rekolekcyjna w czasie rorat oraz pół godziny przed Mszą o godz. 9.00 i 18.30. 10 minut przed tymi Mszami będą prowadzone modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa. Ofiary składane w czasie Mszy rekolekcyjnych będą przeznaczone na działalność misyjną Ojców Józefitów. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 2. Obchodzimy dzisiaj niedzielę łączności z Kościołem na Wschodzie, który pragniemy wesprzeć modlitwą i ofiarami materialnymi składanymi na tacę.
 3. Trwa Adwent. Msze roratnie odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00.
 4. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. Msza Barbórkowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa zostanie odprawiona w piątek o godz. 10.00.
 6. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.
 7. Rodzina Radia Maryja zaprasza w sobotę 11 grudnia na Mszę św. w intencji Kościoła, Ojczyzny i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych o g. 9.00. Będziemy modlić się w intencji dziękczynnej za 30 lat służby Radia Maryja, oraz w intencji członków Koła Radia Maryja działającego w naszej Parafii. Mszę poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 8.15 a po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne w salce Koła.
 8. Bóg zapłać wszystkim włączającym się do akcji Pieluszka dla Maluszka – mój dar dla przychodzącego na świat dziecka. Pieluszki i środki higieny dla dzieci można składać do kosza ustawionego obok dekoracji adwentowej.
 9. W budynku Koła Radia Maryja można zaopatrzyć się w opłatki, oraz zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - cena 20 i 7 zł.
 10. Na ławkach wyłożone są koperty Ofiara na Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Znajduje się tam także zaproszenie na kolędę dla rodzin, które pragną spotkać się z kapłanem w swoich domach. Druga forma kolędy w tym roku to Msza i nabożeństwo kolędowe w kościele.
 11. Przy wyjściu z kościoła w I niedzielę miesiąca można złożyć ofiary do puszek na rzecz podopiecznych PZC.
 12. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii składane na tacę a także na konto parafii.
 14. Informujemy że zgodnie rozporządzeniem z dnia 1 grudnia, w związku z pandemią w naszym kościele może przebywać jednorazowo 600 osób nie licząc w pełni zaszczepionych. Obowiązuje dystans 1,5 metra oraz bezwzględne noszenie maseczek zasłaniających nos i usta.


                                  Ks. Mirosław Maciejewski

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information