Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

10 października 2021

 

 1. Obchodzimy dzisiaj 21 Dzień Papieski im. Św. Jana Pawła II. Tradycją Dnia Papieskiego jest także zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Ofiary będzie można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe zostanie odprawione po Mszy o 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy o 9.00 i wieczorem o 18.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy w środę i piątek o 17.15.
 3. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, zapraszamy nauczycieli, katechetów oraz pracowników oświaty na modlitwę różańcową i Mszę św. w ich intencji. Początek nabożeństwa we wtorek o 18.00. Po Mszy spotkanie przy kawie i dobrym ciastku.
 4. W środę 13 października zostanie odprawione ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo rozpocznie się modlitwą różańcową o 18.00. następnie zostanie odprawiona Msza święta, po której wyruszy procesja dookoła kościoła z figurą Matki Bożej. Intencje fatimskie można składać w zakrystii.
 5. Kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej czyli z klas 7 zapraszamy na spotkanie w czwartek na g 18.00 do naszego kościoła. Kandydaci będą mogli nabyć indeksy w cenie 10 zł, które mają im pomóc w przygotowaniu do bierzmowania.
 6. W piątek o g. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert charytatywny w ramach Zielonogórskich Pól Nadziei, wspierających Hospicjum przy ul. Zyty. W niedzielę natomiast o 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Z racji koncertu Różaniec o 18.00 i Msza św. wieczorna w piątek zostaną odprawione w dolnym kościele.
 7. W piątek o 20.00 w kościele św. Alberta rozpocznie się Noc Adoracyjna w intencji rodziców, dzieci a także małżeństw którym grozi rozbicie. Szczegóły na plakacie.
 8. W sobotę o g.18.00 w Konkatedrze zostanie odprawiona suma odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. O 20.00 odbędzie się koncert muzyczny dedykowany Księdzu Prałatowi Włodzimierzowi Lange jako podziękowanie za posługę duszpasterską w naszym mieście.
 9. Na stoliku przy obrazie Jezusa Miłosiernego wyłożone są wypominki za zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki można wraz z ofiarami składać do znajdującej się tam skarbonki. W zakrystii natomiast przyjmujemy intencje na Msze zbiorowe za naszych zmarłych, które zostaną odprawione 2 listopada o g. 7.00, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.30.
 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz.

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information