Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela Zwykła

26 września 2021

 

 1. Dzisiaj o godz. 19:30 w kościele p.w. św. papieża Urbana I, odbędzie się koncert uwielbieniowy, na zakończenie warsztatów liturgiczno – muzycznych. W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy.
 2. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 9:00 i o godz. 18:00, a w niedziele – po Mszy św. o godz. 13:30. Dzieci wraz z Rodzicami zapraszamy na szczególne nabożeństwo dla nich, które od 6 października odprawiane będzie w środy i piątki o godz. 17:15.
 3. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 6:30 do 7:00, 8:30 do 9:00, w czasie Godziny Miłosierdzia od godz. 15:00 do 15:30 oraz od godz. 18:00.
 4. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach z Komunią Świętą.
 5. W sobotę Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Wyjazd autokarowy dla osób wcześniej zapisanych o godz. 8:00, sprzed wejścia głównego do kościoła.
 6. Z racji pielgrzymki do Rokitna, zmiana tajemnic różańcowych zostaje przeniesiona na czwartek 7 października (liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej).
 7. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godz. 10:30, z okazji przypadającego w sobotę wspomnienia Aniołów Stróżów, udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom. Zapraszamy Rodziców z dziećmi, również tymi najmniejszymi.
 8. W przyszłą niedzielę – tradycyjnie - z racji I niedzieli miesiąca, Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał do puszek ofiarę na wsparcie rodzin z naszej Parafii.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za wszelkie gesty życzliwości i życzymy dobrego tygodnia.
 10. Przy wyjściu z kościoła możemy dzisiaj wesprzeć zielonogórskie Hospicjum na ul. Zyty, w ramach akcji Zielonogórskie Pola Nadziei, nabywając cebulki żonkili lub tulipanów, które są symbolem solidarności z ludźmi cierpiącymi na chorobę nowotworową. W tym roku cebulki rozeszły się bardzo szybko, dzięki pośrednictwu szkół, instytucji i parafii. Dlatego oprócz nabycia cebulki, możemy przy wyjściu z kościoła, złożyć ofiarę do puszki. Uzyskane środki będą przeznaczone na doposażenie sal i zakup najbardziej potrzebnych środków dla osób chorych. Wszystkich darczyńców – w ramach podziękowania – zapraszamy już dzisiaj na koncert do naszego kościoła, który odbędzie się 15 października o godz. 19:00 oraz na Mszę św. w intencji dobroczyńców Hospicjum, która zostanie odprawiona 17 października o godz. 12:00.
 11. Zachęcamy także do duchowego wsparcia mieszkańców Hospicjum, poprzez włączenie się w Margaretkę w intencji chorych – siedem osób, każda w inny dzień tygodnia, modli się za jedną osobę przebywającą w hospicjum. Bliższe informacje
  i zapisy w zakrystii.

 

W imieniu duszpasterzy Parafii

ks. Mirosław Maciejewski, proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information