Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela Zwykła

5 września 2021

 

 1. Po okresie wakacyjnym, od dzisiejszej niedzieli, nie będzie w naszym kościele, Mszy św. o godz. 20:30.
 2. Przygotowujemy się do najważniejszego w tym roku wydarzenia religijnego w Polsce, czyli do beatyfikacji Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z tej racji od poniedziałku do soboty włącznie: po Mszy św. o godz. 9:00 będziemy przeżywali „Poranki z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”, a po Mszy św. o godz. 18:30 – „Wieczory z Matką Czacką”, polegające na rozważaniu Ich nauczania oraz na modlitwie w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji. W piątek natomiast po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową według rozważań Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. Dzieci klas III wraz z rodzicami, rozpoczynają od dzisiejszej niedzieli, czas przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Rodziców prosimy, aby wraz z dziećmi przychodzili na niedzielną Mszę św. o godz. 10:30. Informujemy jednocześnie, że spotkanie dla rodziców dzieci
  I-komunijnych odbędzie się w niedzielę 19 września, po Mszy św. o godz. 10:30.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy przygotowanie uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej do sakramentu bierzmowania. Kandydatów prosimy, aby wraz z Rodzicami przyszli
  w środę na Mszę św. o godz. 18:30. Po Mszy św. odbędą się zapisy i spotkanie. Natomiast kandydatów z grupy starszej (ks. Łukasza – klasa 8 SP), zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 19:15, a następnie na spotkanie formacyjne.
 5. Wszystkich chętnych – lubiących śpiewać i owocnie spędzać czas – zapraszamy do naszego chóru „Cantemus Domino”. Pierwsza w tym sezonie próba, odbędzie się we wtorek o godz. 18:30 w salce przy „dolnym kościele”.
 6. W środę obchodzimy święto Narodzenia NMP – odpust w Parafii w Zawadzie. O godz. 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny.
 7. W piątek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a po niej Msza św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej Adoracji do godz. 18:30.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę 11 września o godz. 8:15 na modlitwę różańcową, następnie na Mszę św. w intencjach Koła oraz z podziękowaniem za czas wakacji,
  a po Mszy św. na spotkanie w budynku koło kościoła.
 9. W poniedziałek 13 września zostanie odprawione kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Już dziś zachęcamy do składania w zakrystii intencji modlitewnych na Mszę św. fatimską
  i nabożeństwo różańcowe.
 10. Wszystkich Rodziców, zachęcamy do włączenia się w modlitwę za swoje dzieci. Chcemy w naszej Parafii zainicjować Różę Różańcową Rodziców w intencji dzieci (czyli 20 rodziców, każdy dziesiątkiem Różańca, codziennie, modli się za swoje dziecko, rozważając co miesiąc inną tajemnicę Różańca). Rodziców zainteresowanych włączeniem się w tę modlitwę, prosimy o pozostanie w kościele, po zakończonej Mszy św. – bliższych informacji udzieli ks. Mariusz.
 11. Dzieci, zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz ich rodziców, zapraszamy do odbycia 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. Rozpoczynamy we wrześniu, przystępując w każdym miesiącu do sakramentu pokuty i przyjmując Komunię Świętą. Zakończenie w maju 2022r. – w 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Karty uczestnictwa
  w „9-ciu pierwszych piątkach miesiąca”, można wziąć ze stolika ustawionego przy chrzcielnicy.
 12. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii oraz za ofiary złożone do puszek dzisiaj przy wyjściu z kościoła, przeznaczone na pomoc podopiecznym Parafialnego Zespołu Caritas, a także na pomoc mieszkańcom Afganistanu.
 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką.
 14. Dziękujemy za wspólnie sprawowaną Liturgię. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.                                        Ks. Mirosław Maciejewski – Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information