Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021

 

 1. Dobiegają końca wakacje. Od przyszłej niedzieli nie będzie odprawiana Msza św. o 20.30.
 2. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży organizujemy w ramach spowiedzi I piątku miesiąca, Natomiast na Mszę świętą zapraszamy wszystkie dzieci w przyszłą niedzielę 05.09 na godz. 10.30. Dzieci klas I niech przyjdą z plecakami, które zostaną uroczyście poświęcone. Młodzież w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy również w przyszłą niedzielę na Mszę o 19.15.
 3. W środę o 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Weteranów II wojny światowej, oraz o pokój na świecie z racji przypadającej 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po Mszy dalsza część uroczystości na Placu Bohaterów.
 4. Wznawiamy po okresie wakacyjnym cotygodniową modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Zapraszamy w każdą środę na godz. 18.00.
  5. W I czwartek miesiąca o 17.45 zapraszamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania także z naszej parafii. Modlitwy poprowadzi Apostolat Margaretka.
 5. W I piątek miesiąca spowiedź od 6.30 do 7.30 i od 15.00 do 16.00 /zapraszamy dzieci/ oraz od 17.30 do 18.30 / zapraszamy młodzież/
 6. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii katechetów.
 7. W I sobotę miesiąca o 7.45 rozpocznie się zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W sobotę przed południem księża Krzysztof i Łukasz odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Mariusz swoich chorych o terminie powiadomi indywidualnie.
 9. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Zbiórkę połączymy z ofiarami na pomoc mieszkańcom Afganistanu. Apel w tej sprawie kierują Przewodniczący Episkopatu Polski.
 10. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można także składać ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.
 11. Zielonogórsko - Gorzowskie WSD zaprasza kandydatów do kapłaństwa na I rok studiów filozoficzno – teologicznych, mających powołanie do służby Bogu i ludziom w chrystusowym kapłaństwie.
 12. Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze prowadzi nabór studia teologiczno – katechetyczne. Ukończenie tych studiów umożliwia uzyskanie kwalifikacji zawodu nauczyciela religii. Studia dla naszych parafian sfinansuje Parafia.
 13. Informujemy, że przy naszej parafii działa Ruch Gaudium Vitae – Radość Życia. Zachęcamy wszystkich którzy chcieliby wesprzeć materialnie działalność Ruchu o dostarczanie pieluszek, ubranek dla niemowląt, wózków, czy innych rzeczy potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Siedziba fundacji znajduje się w salce w podwórzu plebanii.
 14. W zakrystii można nabywać prasę katolicką.
 15. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.


                                         Ks. Mirosław Maciejewski – Proboszcz
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information