Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021

 

 1. Dziękujemy za wspólnie sprawowaną liturgię, za modlitwę i odwiedzenie naszej świątyni oraz za ofiary dziś złożone na tacę, które w całej naszej diecezji, są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno – Teologiczny naszej diecezji.
 2. Trwamy w duchowej łączności z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19:15 oraz w poniedziałek, wtorek i środę, po Mszy św. wieczornej, modlić będziemy się o potrzebne siły dla pielgrzymów oraz w intencjach złożonych przez naszych Parafian podczas tzw. „Zielonej Niedzieli”.
 3. W piątek 13 sierpnia, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30; następnie modlitwa różańcowa
  i procesja z figurą Matki Bożej wokół świątyni. W zakrystii możemy składać intencje na „Mszę św. fatimską” oraz na nabożeństwo.
 4. W sobotę 14 sierpnia, o godz. 8:15 modlitwa różańcowa prowadzona przez Rodzinę Radia Maryja, o godz. 9:00 Msza św. w intencjach stałych Wspólnoty, a następnie spotkanie formacyjne w budynku Koła Radia Maryja.
 5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:
  • jest to dzień Dożynek Diecezjalnych w Sanktuarium w Rokitnie – dokładny plan znajduje się na tablicy ogłoszeń;
  • tego dnia wyrażamy również solidarność z najbiedniejszymi Parafiami naszej diecezji, na rzecz których zostaną przeznaczone ofiary złożone podczas Mszy św. „na tacę”;
  • podczas każdej Mszy św. w naszym kościele, będzie poświęcenie ziół i kwiatów – specjalne wiązanki przygotuje Rodzina Radia Maryja i będzie je można nabyć na placu przed kościołem, składając dobrowolną ofiarę na rozwój mediów katolickich.
 6. W piątek 20 sierpnia o godz. 19:00, w naszym kościele, odbędzie się koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej i zaproszonych Gości. Wykonane zostaną utwory Haydn’a, Rosettiego, Bacha i Vivaldiego. Bilety można nabyć za pomocą strony internetowej Zielonogórskiej Filharmonii.
 7. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które dostępne są w zakrystii.
 8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wszelką życzliwość i życzymy dobrej niedzieli oraz wielu chwil radości w nadchodzącym tygodniu.

 

Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information