Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

 

Słowo Księdza Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego:

Drodzy Diecezjanie, kierując się wielką troskę o Wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie. Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że decyzja o zaszczepieniu, powinna być podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne, z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski
o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego. Wyrażam nadzieję, że dzięki modlitwie i podejmowaniu właściwych decyzji związanych z zaszczepieniem przeciw Covid-19, wspólnie wyrazimy troskę o ochronę zdrowie nas samych i naszych bliskich. podpisał: ks. bp Tadeusz Lityński

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Księża Biskupi, zachęcają nas do abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy, by w tym czasie podjąć dar abstynencji, ofiarując go zwłaszcza
  w intencji rodzin uzależnionych od alkoholu.
 2. Jutro, czyli w poniedziałek 2 sierpnia, wyruszy z Zielonej Góry PIESZA PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę zostanie odprawiona w Konkatedrze św. Jadwigi
  o godz. 6:00.
 3. Od 2 do 11 sierpnia będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę. Zapraszamy w tym czasie na Mszę św. o godz. 18:30, a w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 19:15. Na zakończenie tych Mszy świętych będziemy modlili się w intencji pielgrzymów oraz
  w intencjach złożonych przez naszych Parafian podczas „Zielonej Niedzieli”.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca, czyli 5 sierpnia, o godz. 17:45, Apostolat Margaretka, zaprasza do modlitwy o nowe powołania kapłańskie.
 5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 sierpnia – przypada święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź tego dnia będzie:

- od godz. 6:30 do 7:00;

- od godz. 8:30 do 9:00;

- podczas Godziny Miłosierdzia – od godz. 15:00 do 15:30;

- od godz. 18:00 do 18:30.

 1. W sobotę - 7 sierpnia - zmiana tajemnic różańcowych rozpocznie się o godz. 7:45.
 2. Odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą, będą według następującego porządku:

- ks. Łukasz – odwiedzi chorych we wrześniu;

- ks. Mariusz - powiadomi indywidualnie o terminie odwiedzin swoich chorych;

- ks. Krzysztof – odwiedzi swoich chorych w I sobotę miesiąca od godz. 8:00.

 1. W zakrystii dostępna jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 2. Dzisiaj – z racji I niedzieli miesiąca – przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz rodzin objętych wsparciem Parafialnego Zespołu Caritas. Dziękujemy za tę pomoc, gdyż jest ona szczególnie potrzebna – w ostatnim czasie wspieramy zwłaszcza osoby starsze i chore, którym pomagamy w zakupie leków, często nie refundowanych, oraz w zabiegach rehabilitacyjnych.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas liturgii i życzymy naszym Parafianom i Gościom: dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.

                                                                   Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information