Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła

11 lipca 2021

 

 1. W okresie wakacyjnym - w niedziele – dodatkowo odprawiana jest w naszym kościele Msza św. o godz. 2030.
 2. We wtorek 13 lipca, Mszą św. o godz. 1830 rozpocznie się Nabożeństwo Fatimskie. Intencje na Mszę św. i Różaniec można składać w zakrystii.
 3. W piątek o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną z Mszą Świętą.
 4. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 1200, modlić będziemy się za księdza prałata Zbigniewa Stekiela, z okazji 75. rocznicy urodzin. Choć Jubilat nie będzie obecny osobiście, pragniemy łączyć się z Nim duchowo i towarzyszyć Mu naszą modlitwą.
 5. W przyszłą niedzielę, po Mszach św., będziemy mogli zapisać się na Pieszą Pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę, która wyruszy 2 sierpnia. Nasza Parafia (jako „Grupa Zielona”) będzie pielgrzymować z Parafią św. Józefa (czyli „Grupą Biało – Zieloną”). Będziemy mogli również złożyć deklarację „Duchowego Pielgrzyma” oraz podać intencje na pielgrzymi szlak. Po Mszach św. - przy wyjściu z kościoła - będzie można także wesprzeć organizację Pielgrzymki, ofiarą złożoną do puszki.
 6. Zachęcamy do podjęcia systematycznej modlitwy o nowe powołania kapłańskie dla naszej diecezji. Jednocześnie informujemy, że trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji oraz (dla chcących studiować teologię dziennie lub zaocznie) do Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze. Bliższe informacje na stronach internetowych Seminarium i Instytutu, na plakatach oraz w zakrystii.
 7. Prosimy, aby w świątyni przebywać zawsze w stroju godnym tego miejsca oraz ze względu na pandemię – o zakładanie maseczek osłaniających nos i usta.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za wspólnie sprawowaną Liturgię. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia, a dzieciom i urlopowiczom – udanego wypoczynku.
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych Parafian, zwłaszcza śp. p. Waleriana Okorskiego (tatę ks. Michała Okorskiego), którego pogrzeb odbędzie się w środę: Msza św. pogrzebowa o godz. 1130 w kościele w Starym Kisielinie,
  a następnie obrzędy pogrzebowe o godz. 1300 na nowej części cmentarza na ul. Wrocławskiej.

 

                W imieniu duszpasterzy Parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela

ks. Mirosław Maciejewski, proboszcz

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information