Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2020r.

 

 1. Od poniedziałku wznawiamy odprawianie w dni powszednie Mszy św. o godz. 700.
 2. W czwartek 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 1600 zapraszamy na Mszę św.
  z nabożeństwem na zakończenie roku. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 1830 oraz nieczynna będzie kancelaria parafialna.
 3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia – zgodnie z przykazaniami kościelnymi – mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. Jest to również I piątek miesiąca – okazja do skorzystania z sakramentu pokuty podczas Mszy św. o godz. 700, 900, 1030 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 odmówimy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. 2 stycznia, w I sobotę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych o godz. 745.
 5. W przyszłą niedzielę, 4 stycznia, po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, na pomoc rodzinom, które wspomaga nasz parafialny Zespół Caritas.
 6. W zakrystii możemy nabyć świąteczne wydania tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają akcję „Pieluszka dla Maluszka” ofiarując środki higieniczne dla niemowlaków, które zostaną przekazane przez stowarzyszenie „Gaudium Vitae” dla rodzin wymagających wsparcia.
 8. Dziękujemy tym, którzy dbają o naszą Parafię modlitewnie i materialnie – dziękujemy za ofiary składane na tacę i przekazane na konto parafialne.

TEGOROCZNA „KOLĘDA”, czyli wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian będzie miała inny charakter. W liście do diecezjan, Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński informuje nas, że: „w czasie epidemii wielu wiernych miałoby obawę, aby zaprosić kapłana chodzącego od domu do domu. Dlatego duszpasterze zaproszą parafian na spotkania kolędowe do kościołów, gdzie łatwiej zachować wymogi sanitarne. W tym roku to wierni udadzą się z kolędą do duszpasterzy. Będzie to czas kolędowania, słuchania Ewangelii, modlitwy i błogosławieństwa. Zachęcam wszystkich, aby na miarę możliwości wziąć udział w takim spotkaniu. Niech będzie ono wyrazem podtrzymywania wiary i odpowiedzialności za wspólnotę”.

Już teraz informujemy, że w naszej Parafii spotkania kolędowe rozpoczniemy
w poniedziałek 4 stycznia – dokładny plan spotkań dla Parafian mieszkających na wskazanych ulicach, podamy w przyszłą niedzielę. „Spotkania kolędowe” będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 18:30.
Jednocześnie prosimy, aby nie prosić indywidualnie o poświęcenie mieszkań – po zakończeniu pandemii poświęcimy mieszkania Parafian, którzy wyrażą taką wolę, zwłaszcza tych, którzy są naszymi nowymi Parafianami. Aktualnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA:

Papież Franciszek ogłosił, od 8 grudnia 2020r. do 8 grudnia 2021r., specjalny ROK ŚW. JÓZEFA, z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła świętego. Z tej racji Stolica Apostolska ogłasza możliwość uzyskania z tej okazji odpustów pod zwykłymi warunkami (czyli: sakramentalna spowiedź, wola zerwania z wszelkim grzechem, Komunia Święta i modlitwa w intencjach papieża). Szczególnymi dniami uzyskania odpustu jest 19 dzień każdego miesiąca od grudnia 2020r. do listopada 2021r. oraz - w tym czasie - każda środa miesiąca. W naszej Parafii w każdą środę, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będziemy odmawiali modlitwy do św. Józefa. Ponad to, każdego dnia do 8 grudnia 2021r. możemy uzyskać odpust zupełny (za jednego zmarłego bądź za siebie), odmawiając Różaniec ze swoją Rodziną, modląc się o godną pracę dla ludzi przez wstawiennictwo św. Józefa, bądź modląc się Litanią do św. Józefa w intencji prześladowanych chrześcijan, a także spełniając na wzór św. Józefa jeden z uczynków miłosierdzia względem ciała bądź ducha.

ks. Mirosław Maciejewski

             Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information