Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 Niedziela zwykła – 8 listopada 2020r.

 

 

 1. Dzisiaj, w całej Polsce, przy wyjściu z kościoła, można złożyć ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 2. Jutro – 9 listopada – uroczystość odpustowa w naszej Parafii z racji święta Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym roku z powodu pandemii, uroczystość ta będzie miała skromniejszy charakter. Zapraszamy na Msze św. o godz. 700 oraz o godz. 900 i 1830 z kazaniem odpustowym. Po Mszy św. wieczornej pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, którym następnie pobłogosławimy całą naszą Parafię.
 3. W środę, 11 listopada – rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę o dar jedności, zrozumienia i pokoju w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900 i 1830.
 4. W piątek będziemy obchodzili święto Świętych Pierwszych Męczenników Polski – patronów naszej diecezji.
 5. W sobotę Rodzina Radia Maryja zaprasza o godz. 815 na modlitwę różańcową, a następnie na Mszę św. w intencjach Radia Maryja i dzieł przy Nim powstałych, w intencji papieża i Ojczyzny, a także za zmarłych członków Wspólnoty.
 6. Z racji na ograniczenia, w naszym kościele, może przebywać jednorazowo 87 osób. W razie jakichkolwiek obaw, możemy skorzystać z dyspensy udzielonej przez Księdza Biskupa. Zachęcamy jednak do uczestniczenia we wspólnej modlitwie, również w dni powszednie, kiedy jest o wiele mniej wiernych i można zachować jeszcze większy dystans społeczny.
 7. Tych wszystkich, którzy korzystają z dyspensy Księdza Biskupa, zachęcamy, aby zwłaszcza w niedzielę, korzystali z transmisji telewizyjnych Mszy św., tworząc w swoich domach atmosferę modlitwy, skupienia i godnego przeżycia Eucharystii.
 8. Jeśli ktoś chciałby przystąpić do spowiedzi świętej, prosimy o indywidualne zgłaszanie się w zakrystii po Mszach św. Jednocześnie przypominamy, że w czasie pandemii, mamy możliwość wzbudzenia w sobie aktu żalu doskonałego polegającego na uczynieniu rachunku sumienia, żałowaniu za grzechy oraz deklaracji przystąpienia do spowiedzi, gdy będzie to możliwe. Spełniając wcześniej wymienione warunki możemy przystępować do Komunii Świętej.
 9. Kancelaria parafialna czynna będzie jedynie w czwartek od godz. 1800 do godz. 1830. W sprawach pilnych (pogrzeb, sakrament chorych) prosimy o kontakt telefoniczny: 693-952-030.
 10. Odwołujemy wcześniej zaplanowane spotkania dla rodziców dzieci I-komunijnych, które miały odbyć się w niedziele: 15 i 22 listopada. Odbędą się one w później podanym terminie.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 12. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia i troskę o naszą Parafię, za ofiary składane na konto naszej Parafii: 27 1090 1535 0000 0000 5302 0713.
 13. Na świętowanie niedzieli i cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

ks. Mirosław Maciejewski

 

 

 

 

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information