Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła – 25 października 2020r.

 

 1. Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj po Mszy o 13.30. W tygodniu różaniec po Mszy o 9.00 i wieczorem o 18.00.
 2. W środę dzień imienin będzie obchodził Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Księdza Biskupa.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z panującą pandemią odwołane zostały Msze i procesje na obu cmentarzach przy ulicy Wrocławskiej. Msze w naszym kościele 1 listopada będą odprawiane jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 19.15. Biskupi Polscy w specjalnym apelu zachęcają do nawiedzania cmentarzy przez cały listopad. Decyzją Papieża Franciszka można wymodlić odpusty dla dusz zmarłych również przez cały listopad.
 4. 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele Msze św. zbiorowe za zmarłych o g. 7.00, 9.00, 15.30, 17.00, 18.30. Intencje na Msze zbiorowe przyjmujemy w zakrystii.
 5. W dniach od 2 do 8 listopada Modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Modlitwy będą odprawiane po Mszy św. o 9.00 i wieczorem o 18.00. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy.
 6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 7. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
 8. Przy okazji dzisiejszego święta wszystkim Parafianom zatroskanym o dobro materialne naszego kościoła, ofiarodawcom, pracownikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie Parafii, przekazywane na konto: 27 1090 1535 0000 0000 5302 0713. Dziękujemy także Bogu, że mamy kościół w którym spotykamy się na wspólnej modlitwie.
 9. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj na zakończenie Tygodnia Misyjnego zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Misji.
 10. 10.Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami od dzisiaj w naszym kościele na jednej Mszy może uczestniczyć 180 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy.
 11. Jeśli ktokolwiek z naszych Parafian, zwłaszcza spośród osób starszych, potrzebowałby pomocy związanej z ograniczeniami spowodowanymi pandemią (wsparcie duchowe, pomoc np. w dostarczeniu zakupów) prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 693-952-030 (telefon parafialny) lub pod numerem infolinii: 22 505 11 11 (pracownicy pomocy społecznej celem dostarczenia produktów pierwszej potrzeby). Również na stronie diecezjalnej Caritas () udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznego osobom starszym.

 

Apel Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego dotyczący wolontariatu
w placówkach medycznych na terenie diecezji

Drodzy w Panu,

od kilku miesięcy wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Nasilająca się fala zachorowań na Covid-19 coraz bardziej obciąża pracowników służby zdrowia, którzy służą często z narażeniem samych siebie. Coraz częściej dowiadujemy się także o pilnej potrzebie wolontariuszy, którzy w różnych placówkach
na terenie naszej diecezji wspieraliby wykwalifikowany personel w pielęgnacji chorych.

Z tego powodu zwracam się do wszystkich diecezjan: duszpasterzy, osób konsekrowanych i świeckich oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o to, aby rozważyli własną gotowość do podjęcia takiej misji. Wierzę, że sam Duch Święty wzbudza
w wielu z nas – wierzących i tych poszukujących Boga – dobre natchnienia, daje moc do ich realizacji i przygotowuje nagrodę. O tym, gdzie, kiedy i jak można tę misję podjąć, informujemy na stronach internetowych diecezjalnej Caritas i oraz diecezjalnego Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia. (Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: https://caritaszg.pl/)

Udzielam pasterskiego błogosławieństwa i w osobistej modlitwie polecam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Rokitniańskiej, tych, którzy jak Miłosierny Samarytanin, „opuszczą swoją drogę, by pomóc choremu” (Kongregacja Nauki Wiary, List Samaritanus bonus, por. Łk 10, 30-37).

                                                                                    + Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information