Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

  • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
  • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
  • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
  • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
  • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
  • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

 

1. Dobiegają końca wakacje. Od przyszłej niedzieli nie będzie odprawiana Msza św. o godz. 2030.

2. W poniedziałek o godz. 1000 przed pomnikiem Trzech Robotników odbędzie się spotkanie upamiętniające 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Dzisiaj natomiast o godz. 1230 w Kościele na Osiedlu Pomorskim zostanie odprawiona z tej okazji Msza św.

3. We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Spowiedź dla dzieci i młodzieży organizujemy w ramach spowiedzi I piątku miesiąca, Natomiast na Mszę świętą zapraszamy wszystkie dzieci w przyszłą niedzielę na godz. 1030. Dzieci klas I niech przyjdą z plecakami, które zostaną uroczyście poświęcone. Młodzież w tym kandydatów do bierzmowania zapraszamy również w przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 1915.

4. We wtorek o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Weteranów II wojny światowej, oraz o pokój na świecie z racji przypadającej 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po Mszy dalsza część uroczystości na Placu Bohaterów.

5. W I czwartek miesiąca o godz. 1745 zapraszamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania także z naszej parafii. Modlitwy poprowadzi Apostolat Margaretka.

6. W I piątek miesiąca spowiedź od 630 do 730 i od 1500 do 1600 /zapraszamy dzieci/ oraz od 1730 do 1830 / zapraszamy młodzież/.

7. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie do salki na plebanii katechetów.

8. W I sobotę miesiąca o godz. 745 rozpocznie się zmiana tajemnic różańcowych.

9. W sobotę przed południem księża odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem.

10. W przyszłą sobotę rozpoczynają się Dni Zielonej Góry – Winobranie. O godz. 1900 w kościele Św. Urbana zostanie odprawiona Msza św. w intencji władz i mieszkańców naszego miasta. Natomiast w przyszłą niedzielę w konkatedrze o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych.

11. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Można także składać ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

12. Zielonogórsko - Gorzowskie WSD zaprasza kandydatów do kapłaństwa na I rok studiów filozoficzno – teologicznych, mających powołanie do służby Bogu i ludziom w chrystusowym kapłaństwie. Kandydaci zgłaszają się do Księdza Rektora na rozmowę wstępną do 20 września.

13. Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze prowadzi nabór na dwuletnie studia podyplomowe studia teologiczno – katechetyczne dla osób z przygotowaniem psychologiczno – katechetycznym. Ukończenie tych studiów umożliwia uzyskanie kwalifikacji zawodu nauczyciela religii. Studia dla naszych parafian sfinansuje Parafia. Zgłaszać się można do Ks. Proboszcza lub sekretariatu Instytutu.

14. Informujemy, że przy naszej parafii działa stowarzyszenie Gaudium Vitae – Radość Życia. Zachęcamy wszystkich którzy chcieliby wesprzeć materialnie działalność Fundacji o dostarczanie pieluszek, ubranek dla niemowląt, wózków, czy innych rzeczy potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Siedziba fundacji znajduje się w salce w podwórzu plebanii.

15. W zakrystii można nabywać prasę katolicką.

16. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 

Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information