Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020r.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę – są one przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno – Teologicznego w Zielonej Górze.
 2. Trwa duchowe pielgrzymowanie naszej diecezji na Jasną Górę. Każdego dnia, włącznie do 12 sierpnia, w innym zielonogórskim kościele odprawiana jest Msza św. w intencjach pielgrzymkowych. Lista kościołów wywieszona jest na tablicy ogłoszeń. Do naszego kościoła wszystkich pielgrzymów zapraszamy we wtorek 11 sierpnia na Mszę św.
  o godz. 18:30
  i Apel Maryjny bezpośrednio po Mszy św.
 3. W czwartek 13 sierpnia, Mszą św. o godz. 18:30 rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej. Zachęcamy do składania - w zakrystii - intencji na Mszę św. i nabożeństwo.
 4. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną z Mszą św.
 5. Również w piątek 14 sierpnia, zgodnie z decyzją ks. bpa Tadeusza Lityńskiego, nasza diecezja włącza się w czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji Ojczyzny, z okazji 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”.
  W każdym z kościołów parafialnych diecezji odbędzie się czuwanie modlitewne do godz. 22:00. W naszym kościele czuwanie rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:30. Do trwanie na Adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy wszystkich naszych Parafian i Gości, a o poprowadzenie modlitw prosimy następujące wspólnoty:

- od godz. 19:30 do godz. 21:00 – Apostolat Margaretka, Żywy Różaniec, Rodzina Radia Maryja, Odnowa w Duchu Świętym, Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii, Domowy Kościół

- o godz. 21:00 – Apel Maryjny i zawierzenie naszej Ojczyzny Matce Najświętszej

- od godz. 21:15 do godz. 22:00 – modlitwa indywidualna – Adoracja w ciszy.

 1. W sobotę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:

- Msze św. w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 19:15, 20:30

- podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów (tradycyjnie wiązanki ziół i kwiatów przed kościołem będą rozprowadzać członkowie Rodziny Radia Maryja, a ofiary uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na wymianę drzwi wejściowych do budynku Koła Radia przy naszej Parafii)

- tego dnia, ks. bp Tadeusz Lityński ustanowi Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, które mieścić się będzie w Seminarium Duchownym w Gościkowie – Paradyżu, gdzie znajduje się obraz Matki Bożej Paradyskiej. Będzie to szczególne miejsce modlitw w intencji kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania

- ofiary które w uroczystość Wniebowzięcia złożymy na tacę, będą przeznaczone na wsparcie finansowe najuboższych Parafii w naszej diecezji.

 1. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia, dzień imienin będzie obchodził bp senior naszej diecezji Stefan Regmunt – pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.
 2. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką – tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 3. Dziękujemy za wszelką ofiarność i życzliwość względem naszej Parafii.
 4. Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.

ks. Mirosław Maciejewski, proboszcz

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information