Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020r.

 

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele jest dodatkowo Msza św. o godz. 20:30
 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, możemy złożyć do puszek ofiarę na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej Parafii, objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Za wszelką pomoc i ofiary złożone na rzecz naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie.
 3. Wczoraj rozpoczęliśmy pielgrzymowanie na Jasną Górę, w tym roku - z powodu pandemii – przede wszystkim w sposób duchowy. Każdego dnia, w innym zielonogórskim kościele odprawiana jest Msza św., w intencjach złożonych na pielgrzymkę – plan wywieszony jest w gablocie. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek 11 sierpnia, o godz. 18:30, Msza św. pielgrzymkowa zostanie odprawiona w naszym kościele. Jest również możliwość wzięcia udziału w ostatnim etapie Pielgrzymki i uroczyste wejście na Jasną Górę – wyjazd 11 sierpnia, zapisy w Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze.
 4. W tym tygodniu:

- we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana i patrona proboszczów;

- w czwartek – święto Przemienia Pańskiego; z racji I-go czwartku miesiąca – o godz. 17:45 - modlitwa Apostolatu Margaretka w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich;

- w piątek – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź: pół godziny przed każdą Mszą św.;

- w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana i założyciela Zakonu Dominikanów.

 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 9:00 w intencji Kościoła, papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz w intencji nowych powołań dla naszej diecezji.
 2. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”
 3. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information