Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV Niedziela Wielkanocna – 17.04.2016 r. 

 1. Od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Od poniedziałku do soboty 15 minut przed Mszą wieczorną – modlitwa różańcowa w intencji powołań. W czwartek po Mszy wieczornej – nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Szczególnie na to nabożeństwo zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania z obu grup, Młodzież KSM, wspólnotę Margaretka.

 2. We wtorek o g. 19.00 w salce na plebani odbędzie się cotygodniowe spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej połączone z wykładem: Chrystocentryzm w teologii i jego implikacje. Wykład wygłosi Ks. dr Andrzej Suchorski

 3. W środę na g. 19.00 zapraszamy do dolnego kościoła kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu tydzień temu.

 4. W piątek Godzina Miłosierdzia o 15.00.

 5. W sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski, Tego dnia dzień swoich imienin obchodzi posługujący w naszej parafii Ks. Wojciech Dura. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w sobotę o 18.30. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla Ks. Solenizanta.

 6. Ruch Mężczyzn św. Józefa zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę o g. 17.00 do salki na plebani.

 7. Informujemy wszystkich zainteresowanych o V Diecezjalnej Pielgrzymce Motocyklistów do Rokitna. Pielgrzymka rozpocznie się w przyszłą niedzielę o 13,00 przy figurze Chrystusa Króla. Następnie przejazd do Rokitna. Szczegóły na plakacie.

 8. W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka najbliższa niedziela 24 kwietnia będzie dniem ogólnokościelnej modlitwy w intencji o pokój na Ukrainie, oraz dniem materialnego wsparcia naszych braci i sióstr tam żyjących Zgodnie z komunikatem Księdza Biskupa Diecezjalnego który za chwilę zostanie odczytany, w przyszłą niedzielę w całej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie dla narodu ukraińskiego.

 9. W kiosku Koła Radia Maryja, a także na zewnątrz kościoła można kupić Modlitewnik Obrońców Życia oraz inne ciekawe książki.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 11. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby parafii.

 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Katarzyny Kloch, Stanisława Kowalewicza, Stanisława Kosowicza, Marka Szerbarta, i Wiktorii Kowalskiej.. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

                                  Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information