Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

  • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
  • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
  • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
  • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
  • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
  • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 MARCA 2020r.

 

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dzisiaj o godz. 15.00.
2. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza we wtorek 10 marca o g. 18.00 na wykład „Umiłowana Amazonia” – przesłanie płynące z Posynodalnej Adhortacji Apostolskiej, który wygłosi Ks. Kan. Robert Patro – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Spotkanie odbędzie się w salce na plebanii.
3. Spotkanie ZelatorekRóż Żywego Różańca i ich zastępczyń odbędzie się w środę po Mszy św. o g. 9.00 w salce na plebanii.
4. W środę o 18.00 odmawiamy różaniec w intencji Ojczyzny.
5. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy o 9.00, w ramach Godziny Miłosierdzia o 15.00, oraz  dla rodziców z dziećmi o 17.00, młodzieży i dorosłych o 18.00.
6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. 14 marca / sobota/ o g. 9.00 w int. Kościoła i Ojczyzny oraz Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, oraz o dobre owoce rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Mszę poprzedzi modlitwa różańcowa o 8.15. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce koła.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 modlić się będziemy w intencji Księdza Prałata Zbigniewa Stekiela z okazji zbliżających się imienin. Otoczmy modlitwą Księdza Prałata mając nadzieję, że stan zdrowia pozwoli Solenizantowi na obecność wśród swoich parafian.
8. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza rodziców zainteresowanych zapisami dzieci do klasy pierwszej i „zerówki” na dzień otwarty 11 marca / środa/ g. 17.00 do siedziby szkoły przy ul. Cyryla i Metodego 9. Ulotki z informacjami o szkole katolickiej wyłożone są w kruchcie przy głównym wyjściu z kościoła.
9. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zielonej Górze to jedyna w województwie tego typu ośmioletnia szkoła podstawowa. Oprócz przedmiotów takich jak: edukacja wczesnoszkolna, język polaki, matematyka, biologia, historia, język angielski, religia, basen itp. są przedmioty typowo muzyczne takie jak: kształcenie słuchu, rytmika, chór, orkiestra oraz gra na instrumentach. Każdy uczeń dwa razy w tygodniu uczęszcza na lekcję gry na wybranym przez siebie instrumencie.W chwili obecnej są to: skrzypce , wiolonczela, gitara, harfa, fortepian, flet, trąbka, klarnet, perkusja, W przyszłym roku szkolnym  liczba instrumentów do wyboru będzie większa. Absolwenci naszej szkoły mogą kontynuować naukę w liceach, liceach muzycznych oraz szkołach muzycznych II stopnia. Nasi uczniowie są laureatami wielu konkursów m.in.matematycznych, recytatorskich, biblijnych i oczywiście muzycznych. Rekrutacja do szkoły zaczyna się w marcu. Na stronie internetowej szkoły znajdują się szczegółowe informacje dotyczące warunków przyjęcia do szkoły.
10. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj w całej Polsce prowadzona jest przy wyjściu z kościoła  zbiórka ofiar do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Pragniemy wesprzeć naszą ofiarą wielkopostną, rzeszę 1980 misjonarzy z Polski – duchownych i świeckich, którzy pełnią posługę misyjną. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła ewangelizacyjnego.
11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information