Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela Słowa Bożego

26 STYCZNIA 2020r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim odpoczywającym uczniom i nauczycielom życzymy błogosławionego czasu odpoczynku.
 2. Spotkania oazy młodzieżowej i dziecięcej odbędą się po feriach.
 3. Informujemy Parafian, że w piątek zmarł pochodzący z naszej Parafii Ks. Sławomir Sawicki, który w latach 2006 – 2010 posługiwał w wśród nas jako Rezydent. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele w środę 29 stycznia o godz. 1100. Mszę poprzedzi modlitwa różańcowa za zmarłego kapłana o godz. 1000. Po Mszy dalsze uroczystości rozpoczną się na starym cmentarzu od bramy głównej.
 4. Godzina Miłosierdzia w piątek o godz. 1500
 5. Zmiana tajemnic różańcowych w sobotę o godz. 745.
 6. Księża Stanisław i Mariusz odwiedzą swoich chorych z Najświętszym Sakramentem w najbliższą sobotę przed południem. Księża Krzysztof i Łukasz uczynią to w sobotę 8 lutego.
 7. W przyszłą niedzielę 02 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na Mszach zostaną poświęcone gromnice. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
 8. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
 9. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, rozpoczyna się czas rozliczeń podatkowych. Możemy 1% naszych podatków przekazać także na instytucje kościelne takie jak np. Caritas. Natomiast Koło Radia Maryja pomaga w wypełnianiu deklaracji PIT tym, którzy chcą przekazać 1% na Fundację Nasza Przyszłość. Dni i godziny dyżurów Koła Radia Maryja podane są w gablocie.
 10. Zakończyła się kolęda w naszej parafii. Dziękujemy rodzinom, które zaprosiły kapłanów z kolędowym błogosławieństwem. Dziękujemy za możliwość rozmowy a także za złożone ofiary. Bóg zapłać za wszelkie dobro i życzliwość.
 11. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek dla ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
 12. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information