Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

  • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
  • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
  • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
  • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
  • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
  • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV NIEDZIELA ADWENTU

22 GRUDNIA 2019r.

 

     

1. Dzisiaj o 15.00 na Rynku przed Ratuszem odbędzie się spotkanie opłatkowe mieszkańców naszego miasta z Panem Prezydentem i Księdzem Biskupem. Zapraszamy.

2. Ostatnie roraty zostaną odprawione w poniedziałek i wtorek o g. 6.00. Także w poniedziałek   spowiedź od 6.00 do 6.45 i od 8.00 do 9.00, oraz po południu od 17.30 do 18.30.
 
3. We wtorek po 16.00 rozpoczynamy czas Wigilii Narodzenia Pańskiego. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy do uczestnictwa we Mszach pasterskich, które w naszym kościele zostaną odprawione o g. 21:00, 22:30 / śpiewa chór/ i o 24.00.
 
4. W  środę i czwartek – uroczystość Bożego Narodzenia oraz Św. Szczepana. Msze św. zostaną odprawione w dni świąteczne wg porządku niedzielnego. Taca zbierana w II dzień świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Teologiczny w Zielonej Górze.
 
5. Kościół Domowy zaprasza na wspólne rodzinne kolędowanie w II dzień Świąt o g. 15.00 na deptaku
 
6. W przyszłą niedzielę 29 grudnia obchodzimy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu – Patronalne Święto Katolickich Rodzin. Zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami na Mszę św. o 12.00 Będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast po Mszy o 13.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Wniebogłosy.
 
7. Informujemy, że kolęda w naszej Parafii rozpocznie się 2 stycznia.  Zaproszenia na kolędę można składać na tacę w kopertach Ofiara na Seminarium, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 
8. W budynku Koła Radia Maryja są do nabycia opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 
9. Zachęcamy do nabycia i lektury świątecznych numerów Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć gazetkę parafialną „Zbawiciel”, do której dołączony jest śpiewniczek z kolędami oraz plan kolędy.
 
10. Przez okres Bożego Narodzenia będzie w dalszym ciągu prowadzona akcja dobroczynna Pieluszka dla Maluszka – Mój dar dla przychodzącego Jezusa obecnego w każdym rodzącym się dziecku. Dary w postaci pieluszek i środków higieny dla dzieci można składać do kosza przy dekoracji świątecznej. Za ofiarność i wyrazy życzliwości w imieniu Ruchu Gaudium Vitae składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information