Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

  • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
  • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
  • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
  • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
  • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
  • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV NIEDZIELA ADWENTU

22 GRUDNIA 2019r.

 

     

1. Dzisiaj o 15.00 na Rynku przed Ratuszem odbędzie się spotkanie opłatkowe mieszkańców naszego miasta z Panem Prezydentem i Księdzem Biskupem. Zapraszamy.

2. Ostatnie roraty zostaną odprawione w poniedziałek i wtorek o g. 6.00. Także w poniedziałek   spowiedź od 6.00 do 6.45 i od 8.00 do 9.00, oraz po południu od 17.30 do 18.30.
 
3. We wtorek po 16.00 rozpoczynamy czas Wigilii Narodzenia Pańskiego. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy do uczestnictwa we Mszach pasterskich, które w naszym kościele zostaną odprawione o g. 21:00, 22:30 / śpiewa chór/ i o 24.00.
 
4. W  środę i czwartek – uroczystość Bożego Narodzenia oraz Św. Szczepana. Msze św. zostaną odprawione w dni świąteczne wg porządku niedzielnego. Taca zbierana w II dzień świąt będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Teologiczny w Zielonej Górze.
 
5. Kościół Domowy zaprasza na wspólne rodzinne kolędowanie w II dzień Świąt o g. 15.00 na deptaku
 
6. W przyszłą niedzielę 29 grudnia obchodzimy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu – Patronalne Święto Katolickich Rodzin. Zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami na Mszę św. o 12.00 Będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Natomiast po Mszy o 13.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem Wniebogłosy.
 
7. Informujemy, że kolęda w naszej Parafii rozpocznie się 2 stycznia.  Zaproszenia na kolędę można składać na tacę w kopertach Ofiara na Seminarium, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 
8. W budynku Koła Radia Maryja są do nabycia opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 
9. Zachęcamy do nabycia i lektury świątecznych numerów Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć gazetkę parafialną „Zbawiciel”, do której dołączony jest śpiewniczek z kolędami oraz plan kolędy.
 
10. Przez okres Bożego Narodzenia będzie w dalszym ciągu prowadzona akcja dobroczynna Pieluszka dla Maluszka – Mój dar dla przychodzącego Jezusa obecnego w każdym rodzącym się dziecku. Dary w postaci pieluszek i środków higieny dla dzieci można składać do kosza przy dekoracji świątecznej. Za ofiarność i wyrazy życzliwości w imieniu Ruchu Gaudium Vitae składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec  Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information