Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

17 LISTOPADA 2019r.

 

 1. Grupa modlitewna św. Ojca Pio zaprasza na wieczór modlitwy wstawienniczej pod hasłem: Czyścimy czyściec ze św. Pio. To modlitewne czuwanie odbędzie się w środę 20 listopada o godz. 1830 w parafii Św. Alberta.
 2. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na spotkanie w czwartek na godz. 1800 do siedziby Caritas na ul. Bema 32.
 3. W piątek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji dzień później w sobotę 23 listopada o godz. 1915 rozpocznie się koncert muzyczny w wykonaniu chóru Cantemus Domino, zespołu „Urban-kwartet” oraz organisty Juliana Tatarynowicza. Zapraszamy na koncert.
 4. W sobotę zapraszamy Panie na II Pielgrzymkę kobiet do Babimostu przed czczony od wieków wizerunek Matki Boskiej Babimojskiej. Wyjazd o godz. 845 sprzed naszego kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu i udziału 30 zł. W programie Msza św., Konferencja, spotkanie przy stole i nabożeństwo. Zgłoszenia przyjmujemy do środy.
 5. W sobotę o godz. 900 w Parafii Miłosierdzia Bożego odbędą się warsztaty pod hasłem OWOCOWAĆ, kształtujące osobiste relacje z Panem Bogiem, połączone z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W sobotę o godz. 1100 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. zaduszkowa za zmarłych pacjentów Hospicjum im. Lady Raydes w Zielonej Górze. Zapraszamy osoby będące w żałobie oraz tych którzy chcieliby się pomodlić za swoich zmarłych.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu kształcącego przyszłych kapłanów dla naszej diecezji. Z tej racji za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Seminarium, które utrzymuję się wyłącznie z ofiar diecezjan. Będziemy gościć kleryka naszego seminarium, który spotka się z ministrantami w sobotę po Mszy wieczornej. W niedzielę po Mszy św. o godz. 1330 spotka się także z członkami Apostolatu Margaretka.
 8. W przyszłą niedzielę przypada święto KSM-u. Wspólne wyjście członków KSM-u oraz kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej o godz. 1145 sprzed naszego kościoła, do kościoła św. Urbana na Mszę św. i koncert ewangelizacyjny.
 9. Biuro Radia Maryja przy Konkatedrze organizuje Pielgrzymkę do Torunia z okazji 28. rocznicy powstania Radia. Wyjazd w sobotę 7 grudnia – zapisy w biurze Koła Radia Maryja przy naszej parafii.
 10. W zakrystii oraz w siedzibie koła Radia Maryja jest do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze na nowy rok.
 11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information