Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 27 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj po Mszy o godz. 1330. W tygodniu różaniec po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.
 2. W poniedziałek dzień imienin będzie obchodził Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Księdza Biskupa.
 3. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października o godz. 1830 Parafia św. Brata Alberta zaprasza na Zielonogórski Wieczór ze Świętymi. Szczegóły na plakacie.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele 1 listopada będą odprawiane o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1915. Na cmentarzu nowym o godz. 1200, a na starym o godz. 1400 rozpocznie się procesją, a po niej zostanie odprawiona Msza św. W tym roku uroczystości na starym cmentarzu organizuje nasza parafia.
 5. 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele Msze św. zbiorowe za zmarłych o godz. 700, 900, 1530, 1700, 1830. Pół godziny przed każdą Mszą św. odprawiać będziemy modlitwy za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Intencje na Msze zbiorowe przyjmujemy w zakrystii. 2 listopada przypada także I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych rozpocznie się o godz. 745.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem przenosimy na sobotę 9 listopada.
 7. W dniach od 2 do 8 listopada Modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Modlitwy będą odprawiane po Mszy św. o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.Kartki z wypominkami za zmarłych można składać do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy.
 8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze na nowy rok.
 9. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
 10. Przy okazji dzisiejszego święta wszystkim Parafianom zatroskanym o dobro materialne naszego kościoła, ofiarodawcom, pracownikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także Bogu, że mamy kościół w którym spotykamy się na wspólnej modlitwie.
 11. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia św. Katarzyny Aleksandryjskiej za świadectwo swojej posługi niosącej pomoc młodym ludziom w ich walce z uzależnieniami. Przy wyjściu z kościoła Siostry zbierają ofiary do puszek na prowadzenie działalności. Gdyby ktoś miał podobne problemy w swojej rodzinie, ze swoimi dziećmi można porozmawiać z Siostrami na ten temat.
 12. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information