Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 27 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe – dzisiaj po Mszy o godz. 1330. W tygodniu różaniec po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.
 2. W poniedziałek dzień imienin będzie obchodził Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Księdza Biskupa.
 3. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 października o godz. 1830 Parafia św. Brata Alberta zaprasza na Zielonogórski Wieczór ze Świętymi. Szczegóły na plakacie.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszym kościele 1 listopada będą odprawiane o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1915. Na cmentarzu nowym o godz. 1200, a na starym o godz. 1400 rozpocznie się procesją, a po niej zostanie odprawiona Msza św. W tym roku uroczystości na starym cmentarzu organizuje nasza parafia.
 5. 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele Msze św. zbiorowe za zmarłych o godz. 700, 900, 1530, 1700, 1830. Pół godziny przed każdą Mszą św. odprawiać będziemy modlitwy za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Intencje na Msze zbiorowe przyjmujemy w zakrystii. 2 listopada przypada także I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych rozpocznie się o godz. 745.
 6. Odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem przenosimy na sobotę 9 listopada.
 7. W dniach od 2 do 8 listopada Modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Modlitwy będą odprawiane po Mszy św. o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.Kartki z wypominkami za zmarłych można składać do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy.
 8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka oraz kalendarze na nowy rok.
 9. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zbiórka ofiar do puszek na pomoc ubogim, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas.
 10. Przy okazji dzisiejszego święta wszystkim Parafianom zatroskanym o dobro materialne naszego kościoła, ofiarodawcom, pracownikom składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także Bogu, że mamy kościół w którym spotykamy się na wspólnej modlitwie.
 11. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia św. Katarzyny Aleksandryjskiej za świadectwo swojej posługi niosącej pomoc młodym ludziom w ich walce z uzależnieniami. Przy wyjściu z kościoła Siostry zbierają ofiary do puszek na prowadzenie działalności. Gdyby ktoś miał podobne problemy w swojej rodzinie, ze swoimi dziećmi można porozmawiać z Siostrami na ten temat.
 12. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

 

    ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information