Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

  • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
  • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
  • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
  • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
  • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
  • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 15 WRZEŚNIA 2019r.

 

 

1. Spotkanie katechetów – we wtorek o godz. 1900 na plebanii.

2. W środę 18 września święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży – młodzież z naszej Parafii, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania, zapraszamy o godz. 1800 do kościoła św. Urbana I na Mszę św.  i czuwanie modlitewne przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Jednocześnie zapraszamy młodzież na pierwsze powakacyjne spotkanie KSM-u w naszej Parafii, które odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 1800 na plebanii.

3. W środę 18 września o godz. 1100 zostanie odprawiona, pod przewodnictwem Księdza Biskupa, Msza św. w intencji Krajowej Administracji Skarbowej.

4. W środę przypada również dzień imienin ks. Stanisława Stefańczyka, który posługuje w naszej Parafii. Modlić się za Niego będziemy podczas Mszy św. o godz. 1830.

5. Zapisy młodzieży chcącej rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (uczniowie klas 7 SP oraz klas 8, którzy nie rozpoczęli jeszcze przygotowania) – w czwartek o godz. 1900 w kościele. Prosimy o obecność razem z rodzicami.

6. Zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w czwartek po Mszy św. wieczornej, na plebanii.

7. Kongres Trzeźwości rozpocznie się w piątek 20 września, Mszą św. o godz. 830 w Seminarium w Paradyżu.

8. Zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej, a dzieci (zwłaszcza I-komunijne i śpiewające), na spotkanie Oazy dziecięcej w sobotę o godz. 1000. Spotkania odbędą się na plebanii.

9. Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza odbędzie się w sobotę 21 września. Plan jest wywieszony w gablocie.

10. W sobotę 21 września, podczas Mszy św. o godz. 900 modlić się będziemy w intencji nauczycieli, uczniów, pracowników i absolwentów tzw. „Lotnika” – Zespołu Szkół Akademickich – IV Liceum Ogólnokształcącego, z okazji 40 rocznicy istnienia Szkoły.

11. Koncert w ramach Festiwalu Muzyki i Słowa, ukazujący piękno muzyki sakralnej i literatury, odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 1915 w kościele p.w. Ducha Świętego – bliższe informacje na plakatach.

12. W przyszłą niedzielę – 22 września – Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych (uczniowie klas 3 Szkoły Podstawowej).

13. Caritas naszej diecezji w dniach od 15 do 22 września organizuje inicjatywę „Kromka chleba dla sąsiada” i wspólne dzielenie się chlebem, jako znak życzliwości i gotowości pomocy potrzebującym, w tym najbliższym sąsiadom. Zachęcamy w tych dniach, do ofiarności podczas zbiórek żywności w sklepach „Biedronka” – zebrane produkty zostaną przekazane osobom starszym. W naszej Parafii „kromką chleba” dzielić się będziemy w przyszłą niedzielę – 22 września – podczas Mszy św. o godz. 1030. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkich członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas z terenu naszej Parafii.

14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (ks. Łukasza) odbędzie się w przyszłą niedzielę i rozpocznie się Mszą św. o godz. 1330; po Mszy św. – spotkanie formacyjne w salce na plebanii.

15. W niedzielę 22 września odbędzie się Pielgrzymka Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Rokitna – bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

16. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna, która odbędzie się w I sobotę miesiąca – 5 października. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu 10 zł.

17. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy do puszek złożyć ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczno – Filozoficzny w Zielonej Górze.

18. Dziś też obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji Koło Radia Maryja zachęca do słuchania Radia Maryja i oglądania TV Trwam. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać foldery Rodziny Radia Maryja i złożyć ofiarę na rozwój tych katolickich mediów i licznych dzieł przy nich powstałych. W Kole Radia Maryja możemy również nabyć książki katolickie – dziś i w przyszłą niedzielę są do nabycia nowe pozycje książkowe.

19. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

20. Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.        

 

  ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
   
                                                                   
  Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec  Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information