Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)
.00 w kościele Św. Urbana zostanie odprawiona Msza św. po której wyruszy barwna procesja do konkatedry z relikwiami Patrona naszego miasta. W przyszłą niedzielę w konkatedrze o g. 12.00 zostanie odprawiona Mszą św. w intencji mieszkańców naszego winnego grodu.
 • Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Można także składać ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.
 • Informujemy, że przy naszej parafii działa stowarzyszenie Gaudium Vitae – Radość Życia. Zachęcamy wszystkich którzy chcieliby wesprzeć materialnie działalność Fundacji o dostarczanie pieluszek, ubranek dla niemowląt, wózków, czy innych rzeczy potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Siedziba fundacji znajduje się w salce w podwórzu plebanii.
 • W zakrystii można nabywać prasę katolicką
 •  

    ks. Mirosław Maciejewski
  Proboszcz parafii
  pw. Najświętszego Zbawiciela
     
                                                                     
    Ki
  Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
  © 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

    I accept cookies from this site.
  EU Cookie Directive Module Information