Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 7  L I P C A  2019r.

 

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele jest dodatkowo Msza św. o godz. 2030

 2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, możemy złożyć do puszek ofiarę na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej Parafii, objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Jednocześnie bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu wsparli ofiarą odbudowę spalonego kościoła w Lutolu Suchym.

 3. We wtorek, 9 lipca, przypada 47 rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej Parafii, ks. Wincentego Kowalskiego – Msza św. w Jego intencji o godz. 1830.

 4. W czwartek 11 lipca obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy.

 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę na modlitwę różańcową o godz. 815 oraz na Mszę św. o godz. 900 w intencji Kościoła, papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Koła w salce przy kościele.

 6. W sobotę 13 lipca, Mszą św. o godz. 18:30 rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. W zakrystii możemy składać intencje na nabożeństwo i Mszę św.

 7. W przyszłą niedzielę, w ramach tzw. „Zielonej Niedzieli”, będziemy mogli zapisać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę jako uczestnik lub duchowy pielgrzym, złożyć intencje modlitewne na pielgrzymi szlak oraz wesprzeć ofiarą materialną organizację Pielgrzymki (zbiórka do puszek). Pielgrzymka trwa od 2 do 12 sierpnia, bliższe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Osoby chcące pomóc w organizacji „Zielonej Niedzieli” prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze – wyjazd 14 lipca o godz. 100 w nocy. Zapisy w budynku Koła Radia Maryja.

 9. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze informuje, że ma jeszcze wolne miejsca w klasach pierwszych. Bliższe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej Szkoły.

 10. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”

 11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

  ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
   
                                                                   
  Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information