Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

 VI NIEDZIELA WIEKANOCNA

 26 MAJA  2019r.

 

 1. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1330, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1800. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 2. Spotkanie redakcji gazetki „Zbawiciel” – w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.

 3. W czwartek 30 maja przypada 59. rocznica Wydarzeń Zielonogórskich. Uroczyste obchody rozpoczną się Mszą św. o godz. 1000 w kościele p.w. MB Częstochowskiej.

 4. W piątek zapraszamy o godz. 1500 na Godzinę Miłosierdzia.

 5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiali podczas nabożeństw o godz. 1800.

 6. W bieżącym roku mija 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Z tej okazji zapraszamy w piątek 31 maja o godz. 1930 do naszego kościoła na koncert „Stanisław Moniuszko – Msza Es-dur” w wykonaniu Chóru Kameralnego Uniwersytetu Zielonogórskiego i solistów. Wstęp wolny.

 7. W sobotę 1 czerwca – Dzień Dziecka – zapraszamy Rodziców z dziećmi do indywidualnego wyjazdu do Rokitna na Festyn Rodzinny który od godz. 1030 rozpocznie się w Sanktuarium. Podczas Mszy św. o godz. 1100 nastąpi zakończenie peregrynacji Obrazu św. Józefa z narodowego sanktuarium w Kaliszu. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej Parafii i diecezjalnej Caritas.

 8. 1 czerwca przypada I sobota miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych od godz. 745, chorych z Komunią Świętą, kapłani odwiedzą w godzinach przedpołudniowych.

 9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji I niedzieli miesiąca będzie można złożyć po Mszach św. ofiarę do puszek na wsparcie osób objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. Zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca.

 10. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w Parafii p.w. św. Jadwigi w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 1800.

 11. W sobotę 15 czerwca odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, Diecezjalne Dni Młodzieży. Osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu mogą zapisywać się w zakrystii – wyjazd bezpłatny.

 12. W dniach od 21 do 23 czerwca odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Rokitna w intencji powołań. Zgłoszenia przyjmuje ks. Daniel Geppert w Parafii p.w. Ducha Świętego w Zielonej Górze i ks. Robert Tomalka w Parafii p.w. św. Marcina w Świdnicy.

 13. W zakrystii i salce Biura Rodziny Radia Maryja możemy nabyć tygodniki katolickie: "Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz literaturę religijną.

 14. Parafianom i Gościom życzymy wszelkich Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.

  

  ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
   
                                                                   
  Ki
Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information