Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

I I I  N I E D Z I E L A  W I E L K A N O C N A

 5  M A J A  2 0 1 9 r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele obchody TYGODNIA BIBLIJNEGO. W tym szczególnym czasie, wspominając słowa św. Hieronima: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Jezusa Chrystusa”, zachęcamy do osobistej, pogłębionej lektury Bożego Słowa. W ramach wieczornego nabożeństwa majowego będziemy czytali fragmenty Ewangelii św. Jana.

 2. Nabożeństwo majowe w niedzielę na prośbę parafian zostanie odprawione bezpośrednio po Mszy o godz. 1330. W dni powszednie po Mszy o godz. 900 i o godz. 1800.

 3. W środę 8 maja – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, Dzień imienin ks. Dyrektora Caritas Stanisława Podfigórnego, za którego modlić się będziemy i złożymy życzenia w czasie Mszy św. o godz. 1830.

 4. Także w środę o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej, z okazji 74 rocznicy zakończenia wojny.

 5. W sobotę o godz. 1200 Msza święta w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z okazji patronalnego święta św. Floriana.

 6. Koło Radia Maryją zaprasza na Mszę św. w sobotę o godz. 900. Przed Mszą o godz. 815 modlitwa różańcowa, a po Mszy spotkanie formacyjne w salce Koła.

 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza młodzież do pielgrzymowania 25 maja br. na Jasną Górę w ramach 20 Pielgrzymki Młodych. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii oraz u p. Jadwigi w biurze Koła Radia Maryja przy naszej Parafii.

 8. Uroczystość I komunii św. w naszej Parafii – w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1000. Spowiedź dzieci I komunijnych i ich rodziców oraz krewnych w piątek o godz. 1730.

 9. Zapraszamy także młodzież do wyjazdu 1 czerwca na spotkanie młodych na Polach Lednickich. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii u księży wikariuszy.

 10. Dzisiaj jak w każdą I niedzielę miesiąca prowadzona jest zbiórka na rzecz PZC, który opiekuje się ubogimi pełniąc dzieła miłosierdzia.

 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej - w zakrystii i Biurze Radia Maryja można nabyć tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

 12. W maju zostaną udzielone w naszej diecezji święcenia diakonatu i prezbiteratu. Z tej okazji jest do odczytania komunikat Księdza Biskupa o poniższej następującej treści.

 13. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie, które zostanie odprawione w poniedziałek 13. maja

 14. Parafianom i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

                                                                             
  ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki


Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu

 

Drodzy Diecezjanie!

W tegorocznym Orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania papież Franciszek napisał, że nie ma większej radości niż zaryzykowanie życia dla Pana, chociaż nie zawsze łatwo jest rozeznać swoje powołanie i ukierunkować swe życie we właściwy sposób.

Mając na uwadze te słowa, z tym większą wdzięcznością wobec Boga, pragnę poinformować, że w naszej Diecezji młodzi ludzie wciąż potrafią odkryć wezwanie do służby w Kościele i ufnie na nie odpowiadać. Ciesząc się ich otwartością na Boże wezwanie, po kilkuletnim czasie modlitwy, formacji duchowej i intelektualnej oraz rozeznaniu wspólnoty Kościoła, udzielę im sakramentu święceń.

Do święceń diakonatu w bazylice pw. Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie w dniu 11 maja br. o godz. 11.00 przystąpią następujący alumni:

 1. Dawid Klepusewicz – z parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli,
 2. Wojciech Lisiewicz – z parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze,
 3. Paweł Mikołajczak – z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wschowie.

Do święceń prezbiteratu w konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze w dniu 25 maja br. o godz. 10.00 przystąpią następujący diakoni:

 1. Rafał Lisicki – z parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Sandomierzu,
 2. Wojciech Przyborowski – z parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach,
 3. Sebastian Pytlik – z parafii pw. św. Stanisława BM we Wschowie,
 4. Mateusz Topolski – z parafii pw. św. Henryka w Sulęcinie,
 5. Rafał Zbrożek         – z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Dziękując Bogu za dar ich powołania, modlę się o ich świętość, wierność i otwartość na wszystkich ludzi, zwłaszcza chorych i ubogich. Ośmielam się także prosić o kolejne powołania do służby w naszym diecezjalnym Kościele, tak by nigdy nie zabrakło szafarzy Słowa i sakramentów

Korzystając z okazji pragnę podziękować rodzinom tych alumnów i diakonów oraz wszystkim wiernym, zarówno duchownym, jak i świeckim tych parafii, z których wywodzą się otrzymujący w tym roku święcenia diakonatu i prezbiteratu. Bez świadectwa Waszego życia dar ich powołania nie mógłby się właściwie rozwinąć.

Dziękuję także formatorom i wykładowcom Zielonogórsko–Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu za towarzyszenie kandydatom do diakonatu i kapłaństwa. Życzliwą wdzięcznością ogarniam także wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarami wspierają nasze Seminarium. To dzięki Wam Drodzy Diecezjanie, każdego roku możemy cieszyć się uroczystością święceń.

Na te radosne wydarzenia pragnę dzisiaj wszystkich serdecznie zaprosić i już teraz oddaję całą Diecezję, a zwłaszcza kandydatów do święceń i ich bliskich, w opiekę Maryi Wychowawczyni Powołań Kapłańskich i z serca błogosławię.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information