Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

III   N I E D Z I E L A

   W I E L K I E G O  P O S T U

 24  m a r c a  2019 r

 

 1. Nabożeństwa pasyjne odprawiamy w naszej Parafii wg. następującego porządku: Gorzkie Żale - niedziela o godz. 1500Droga Krzyżowa – piątek: po Mszy św. o godz. 900, o godz. 1500 w czasie Godziny Miłosierdzia, o godz. 1800 dla dzieci z rodzicami, młodzieży i dorosłych.

 1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Tego dnia w parafii Św. Józefa na osiedlu Zacisze na Mszy o godz. 1830 zostanie zapoczątkowana Duchowa Adopcja poczętych dzieci. Deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji wyłożone są w przedsionku naszego kościoła. Rozpoczyna się także tygodniowy Festiwal Życia. Szczegóły spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Rodzin umieszczone są na plakacie w gablocie przy kościele.

 2. Różaniec w intencji Ojczyzny oraz w intencjach Kościoła w każdą środę o godz. 1800.

 3. W sobotę o 11.oo odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

 4. Spotkanie Wspólnoty Benedyktyńskiej odbędzie się w sobotę o godz. 1700 w salce na plebanii.

 5. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na Caritas naszej diecezji, Fundację Nasza Przyszłość, która prowadzi Radio Maryja i TV Trwam, oraz na nasz Chór Cantemus Domino.

 6. Informujemy narzeczonych o możliwości odbycia kursu przedmałżeńskiego w skondensowanej formie w dniach 30 marca, 6 i 13 kwietnia w sanktuarium w Rokitnie. Zapisy poprzez stronę internetową sanktuarium.

 7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 8. Przed błogosławieństwem pomódlmy się jeszcze w intencji maturzystów, którzy dzisiaj pielgrzymują na Jasną Górę o światło Ducha Świętego oraz o rozeznanie drogi powołania życiowego. Z maturzystami pojechali Ks. Mariusz i Ks. Łukasz.

 

 

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information