Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

VII   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

2 4  l u t e g o  2 0 1 9 r

 

 1. We wtorek 26 lutego dzień imienin obchodzi nasz Ksiądz Proboszcz kan. Mirosław Maciejewski. Pragniemy otoczyć Księdza Proboszcza naszą modlitwą i życzliwością. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza będzie odprawiona we wtorek o godz. 1830 – serdecznie zapraszamy.

 1. We wtorek rozpoczynamy Nowennę przygotowującą nas do peregrynacji kopii Obrazu św. Józefa z Kalisza w naszej diecezji. Nowennę odmawiać będziemy po Mszach św. o godz. 900 i 1830, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1200. Przypominamy, że Obraz w naszym kościele będzie obecny 9 i 10 kwietnia podczas rekolekcji wielkopostnych.

 1. W środę zapraszamy o godz. 1800 na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

 1. W tym tygodniu przypada I PIĄTEK MIESIĄCA:

- okazja do spowiedzi: od godz. 630 do godz. 730

- okazja do spowiedzi: od godz. 830 do godz. 900

- okazja do spowiedzi: od godz. 1500 do godz. 1600 – podczas Godziny Miłosierdzia

- okazja do spowiedzi: oraz od godz. 1800

 1. W I SOBOTĘ MIESIĄCA:

- zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 745

- księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą w godzinach przedpołudniowych.

 1. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpoczniemy w naszej Parafii w najbliższy piątek, czyli 1 marca, Mszą św. o godz. 1830. Kolejne spotkania, przez trzy najbliższe weekendy (2-3 marca, 8-9-10 marca, 15-16-17 marca) odbywać się będą o godz. 1915.

 1. Oblaci Tynieccy zapraszają wszystkich zainteresowanych duchowością benedyktyńską (dewiza „ora et labora” – „módl się i pracuj”), lekturą Pisma Świętego i pogłębieniem wiedzy biblijnej i religijnej na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 1700 w salce w domu parafialnym na ul. Chrobrego 8.

 1. W przyszłą niedzielę, 3 marca, Mszą św. o godz. 1030 rozpocznie się obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych. Po Mszy św. katecheza w dolnym kościele.

 1. Katolicka Szkoła Podstawowa ogłasza rozpoczęcie naboru do klas pierwszych i oddziału zelówkowego. Dzień otwarty odbędzie się 27 lutego o godz. 1700 w siedzibie szkoły. Bliższe informacje na plakatach i ulotkach.

 1. Ks. Zbigniew Tartak zaprasza na Czuwanie Modlitewne dla Kobiet, które odbędzie się 9 marca od godz. 1500, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu – bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie.

 1. Zielonogórskie Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne pod kierunkiem Huberta Kowalskiego, odbędą się od 15 do 17 marca. Informacje o zapisach w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

 1. W zakrystii można nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa i książki religijne dostępne są także w biurze Koła Radia Maryja.

 1. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii i życzliwość. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz osób objętych pomocą Parafialnego Zespołu Caritas.

 1. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information