Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

V   N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

1 0  l u t e g o  2 0 1 9 r

 

 1. W poniedziałek Kościół obchodzi wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 900. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 2. Za tydzień w niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

 3.  Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład pt. RODO w praktyce we wtorek na godz. 1800 do salki na plebanii.

 4. Modlitwa różańcowa w intencjach Kościoła i Ojczyzny w środę o godz. 1800.

 5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na Debatę Walentynkową pt „ Kody serca. O budowaniu trwałej relacji”. Debata odbędzie się w środę o godz. 1200 w auli C, budynek A-16 na Uniwersytecie Zielonogórskim przy ul Wojska Polskiego. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i studentów.

 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek na godz. 1800.

 7. Zapraszamy dzieci z naszej parafii na spotkanie oazy dziecięcej w soboty na godz. 930. Młodzież zapraszamy na spotkanie Oazy młodzieżowej w piątki o godz. 1900.

 8. Spotkanie młodzieży grupy młodszej przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej w kościele.

 9. Nasza parafia organizuje w dniach od 1 do 4 maja pielgrzymkę do Gniezna i sanktuariów w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce, Różanymstoku, Sokółce. W programie również zwiedzanie Białegostoku. Koszt wyjazdu 450 złoty od osoby obejmuje: koszt przejazdu, noclegi, wyżywienie oraz ubezpieczenie. Zapisy wraz z przedpłatą 150 zł. przyjmujemy w zakrystii lub u Ks. Łukasza Grzendzickiego. Serdecznie zapraszamy

 10. Nasza diecezja przygotowuje się do Nawiedzenia Obrazu św. Józefa z Kalisza w dniach od 7 marca do 31 maja. Celem tej peregrynacji jest ożywienie duchowości mężczyzn oraz budzenie powołań kapłańskich a także troska o świętość naszych rodzin. Naszą parafię obraz św. Józefa nawiedzi 9 kwietnia. Już dzisiaj zapraszamy mężczyzn do udziału w pielgrzymce do Kalisza po odbiór obrazu w dniu 7 marca. Zgłoszenia panów przyjmujemy w zakrystii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Parafia pokrywa koszty wyjazdu.

 11. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information