Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 września 2018r.

 

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego – w tym czasie szczególnie módlmy się o wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wiary.

 2. Dziś również obchodzimy w naszej diecezji rocznicę poświęcenia Katedry w Gorzowie Wlkp. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim którzy wsparli modlitewnie i materialnie remont Katedry po pożarze i zachęcamy do włączenia się w akcję „SMS dla Katedry” – bliższe informacje na plakacie i stronie internetowej naszej Parafii.

 3. Spotkanie ministrantów, lektorów i chłopców którzy chcieliby służyć przy Ołtarzu – w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. w zakrystii.

 4. Spotkanie redakcji gazetki parafialnej „Zbawiciel” – w środę po Mszy św. wieczornej.

 5. W środę o godz. 19:30 w zielonogórskim amfiteatrze Polska Opera Królewska wystawi Oratorium „Pieśń o Bogu ukrytym” z tekstem Karola Wojtyły. Bilety w cenie 1 zł. są do nabycia we wszystkich miejscach prowadzących sprzedaż biletów w mieście.

 6. W czwartek 13 września zapraszamy na NABOŻENSTWO FATIMSKIE. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:30, następnie procesja fatimska z modlitwą różańcową. Intencje na Mszę św. i nabożeństwo można składać w zakrystii.

 7. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Drogę Krzyżową odprawimy podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 15:00. Tego dnia na Mszę św. odpustową o godz. 18:00, w kościele „na Winnicy” zaprasza ks. prałat Jan Pawlak.

 8. W sobotę 15 września zapraszamy do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu na Pielgrzymkę Mężczyzn. Rozpocznie się ona o godz. 9:30 we wsi Święty Wojciech k. Międzyrzecza, skąd wyruszy procesja do Sanktuarium. W trakcie pielgrzymki Caritas Diecezjalna będzie prowadziła zbiórkę obuwia dla osób bezdomnych. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję, proszeni są o ofiarowanie nowych męskich butów w rozmiarach 42-44.

 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 10. Spotkanie grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych – w niedzielę o godz. 17:00 w salce w Domu Parafialnym.

 11. Prosimy, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli, Łodzi, Lichenia i Kalisza, uzupełniły swoje dane na liście w zakrystii i dokonały wpłat zaliczek do środy, do Mszy św. wieczornej. W przeciwnym razie zostaną wykreślone z listy uczestników.

 12. Przygotowanie dla dorosłych kandydatów do bierzmowania, chcących przyjąć ten sakrament w grudniu tego roku, rozpocznie się w naszym kościele w piątek 21 września Mszą św. o godz. 18:30. Przygotowanie będzie obejmować 9 spotkań
  i potrwa do 23 listopada.

 13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarze na nowy rok.

 14. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii i gesty życzliwości.

 15. Gościom i naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
ks. Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information