Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 września 2018r.

 

 

 1. Zakończyły się wakacje. Od dzisiaj obowiązuje zmieniony porządek Mszy św. niedzielnych. Msze będą odprawiane w niedzielę o godz. 700, 900, 1030 /dla dzieci w tym przygotowujących się do I Komunii św./, 1200, 1330, 1915 /dla młodzieży w tym akademickiej/. Jak informowaliśmy od dwóch tygodni nie będzie mszy o 1500.

 2. W poniedziałek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do udziału we mszy św. w piątek o godz. 1700. Mszę poprzedzi spowiedź z racji rozpoczynającego się roku szkolnego o godz. 1600. Na tę Mszę zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów. Dzieci klas I zapraszamy na mszę w przyszłą niedzielę o godz. 1030 z plecakami szkolnymi, które zostaną poświęcone, a dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 1745 zapraszamy do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania także z naszej parafii. Modlitwy poprowadzi Apostolat Margaretka.

 4. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 630 do 900 i od 1500 do 1830. O 1500 Godzina Miłosierdzia.

 5. Comiesięczne spotkanie Koła Radia Maryja rozpocznie się w przyszłą sobotę modlitwą różańcową o godz. 815. Następnie zostanie odprawiona Mszą św. w int. Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Będziemy się także modlić w int. dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

 6. W sobotę o godz. 1000 zostania odprawiona Msza św. w intencji byłych i aktualnych członków Poradnictwa Rodzinnego. Po Mszy spotkanie w salce na plebanii.

 7. Również w sobotę o godz. 1700 w parafii Narodzenia NMP w Zielonej Górze – Zawadzie rozpocznie się suma odpustowa połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Na tę uroczystość zaprasza Ks. Proboszcz Mariusz Dudka.

 8. W przyszłą sobotę rozpoczynają się dni Zielonej Góry – Winobranie. O godz. 2000 w kościele Św. Urbana zostanie odprawiona Msza św. po której wyruszy barwna procesja do konkatedry z relikwiami Patrona naszego miasta. W przyszłą niedzielę w konkatedrze o godz. 1200 zostanie odprawiona Mszą św. w intencji mieszkańców naszego winnego grodu.

 9. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. można złożyć ofiary do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Można także składać ofiary na obiady szkolne dla dzieci z ubogich rodzin.

 10. Informujemy także, że od tego miesiąca Fundacja Gaudium Vitae – Radość Życia działająca przy naszej parafii zmieniła salkę na większą, gdyż nie mieściła się w dotychczasowym pomieszczeniu. Zachęcamy wszystkich którzy chcieliby wesprzeć materialnie działalność Fundacji o dostarczanie pieluszek, ubranek dla niemowląt, wózków, czy innych rzeczy potrzebnych do pielęgnacji niemowląt. Siedziba fundacji znajduje się w salce w podwórzu plebanii.

 11. W zakrystii można nabywać prasę katolicką.

 

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
Ks. kan. lic. mgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information