Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016 r. 

 1. Dzisiaj rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, którym będzie przewodniczył O. Władysław Bodziony ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów, którego serdecznie witamy. Rekolekcje potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach o g. 9.00, 15.30 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek i środę godzinę przed każdą Mszą świętą. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w rekolekcjach.
 2. Również dzisiaj w kościele Św. Józefa rozpoczynają się rekolekcje Akademickie. Potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na Mszy o 20.00.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - rekolekcyjnym dzisiaj o g. 16.00.
 4. W czwartek dzień imienin będzie obchodził Ks. Prałat Zbigniew Stekiel. Msza św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona o g.18.30. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta.
 5. W Parafii Konkatedralnej Św. Jadwigi w dniu 17 marca w czwartek będzie posługiwał wyznaczony przez Papieża Misjonarz Miłosierdzia Ojciec Michał Legan. Plan posługi wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
 6. W Parafii Konkatedralnej Św. Jadwigi w dniu 17 marca w czwartek będzie posługiwał wyznaczony przez Papieża Misjonarz Miłosierdzia Ojciec Michał Legan. Plan posługi Misjonarz Miłosierdzia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
 7. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy o 9.00 oraz o 17.00 dla dzieci. O g 18.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa z fragmentami filmu Pasja. Na Drogę Krzyżową o 18.00 zapraszamy młodzież obu grup przygotowujących się do bierzmowania. Młodzież II klasy gimnazjum po nabożeństwie będzie miała spotkanie w Dolnym Kościele.
 8. Zbiórka lektorów i ministrantów – sobota g. 11.00
 9. W związku z tym, że Droga Krzyżowa potrwa 45 minut Msza św. wieczorna rozpocznie się w piątek bezpośrednio po niej.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone gałązki palmowe. O 19.00 wyruszy z Konkatedry do naszego kościoła Miejska Droga Krzyżowa. Zapraszamy do licznego udziału.
 11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 12. Przed kościołem można zaopatrzyć się w Paschaliki na wielkanocny stół w cenie 7 zł. w ramach akcji Caritas.
 13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp.: Arkadiusza Poznańskiego, Katarzyny Czyżniejewskiej, Janiny Krasińskiej. Niech Bóg okaże im swoje Miłosierdzie.
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i raz jeszcze zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

Ks. Mirosław Maciejewski - Proboszcz

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information