Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 lipca 2018r.

 

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, podczas którego chcemy zapytać siebie czy bezpiecznie zachowujemy się jako kierowcy i jak korzystamy ze środków transportu oraz chcemy w sposób szczególny modlić się o bezpieczeństwo i rozsądek dla użytkowników dróg.

 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy;

  • we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

  • w środę - święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa;

  • w czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Maryi – pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach i dziadkach;

 3. W środę dzień imienin obchodzi, posługujący w naszej Parafii, ks. Krzysztof Hołowczak. Podczas Mszy św. o godz. 1830  będziemy modlili się w Jego intencji. Otoczmy Go naszą pamięcią modlitewną i życzliwością.

 4. W środę po wieczornej Mszy św., będzie można poświęcić samochody i rowery, za pomocą których poruszamy się na naszych drogach. Samochody możemy ustawić na parkingach na Al. Niepodległości i ul. Kazimierza Wielkiego.

 5. Dzisiaj po Mszach św., możemy w zakrystii zapisać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Od jutra zapisy jedynie w Parafii p.w. św. Józefa oraz pod numerami telefonów podanymi na plakatach. Jednocześnie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli pielgrzymkowe intencje i wsparli materialnie organizację Pielgrzymki.

 6. W dniach 14 – 16 września nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli, Chojny, Starego Lichenia i Kalisza. Koszt wyjazdu to 350 zł. Cena obejmuje przejazd, wyżywienie i noclegi. Zapisy w zakrystii, biurze Koła Radio Maryja i u ks. Łukasza. Zapraszamy.

 7. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

 8. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

    n. limgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela 
 
Ks. kan. lic. mgr Mirosław Maciejewski
Proboszcz parafii
pw. Najświętszego Zbawiciela
Ki

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information