Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XII NIEDZIELA - 24 czerwca 2018r.

uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

 

 1. Witamy w naszej Wspólnocie ks. neoprezbitera Wojciecha Żabińskiego, który dekretem Księdza Biskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej podczas wakacji w naszej Parafii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa oraz wszelkiej pomyślności.

 2. Do soboty włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu odprawiane są one po Mszy św. o godz. 900 oraz o godz. 1800. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 1200.

 3. Od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 1500. W trakcie wakacji będzie dodatkowa Msza św. niedzielna o godz. 2030.

 4. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy

  • w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

  • w piątek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

 5. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, zbiórka Caritas do puszek na pomoc najbiedniejszym rodzinom z naszej Parafii.

 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd 7 lipca o godz. 2300; zapisy w Kole Radia Maryja (budynek przy kościele) oraz w zakrystii.

 7. 2 sierpnia wyruszy z Zielonej Góry piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku Grupa Zielona z naszej Parafii wyruszy razem z Grupą Biało-Zieloną z Parafii św. Józefa. Jako uczestnik pielgrzymki oraz pielgrzym duchowy można zapisywać się w naszej Parafii u ks. Mariusza oraz w Parafii św. Józefa, a także telefonicznie (szczegóły na plakacie). W niedzielę 15 lipca, po Mszach św., będziemy mogli również złożyć do puszek ofiarę na wsparcie Pielgrzymki i złożyć intencje na pielgrzymi szlak.

 8. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć wakacyjny numer Gazetki Parafialnej „Zbawiciel”.

 9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

        Ks. kan. lic. mgr Mirosław Maciejewski
                            Proboszcz parafii
                         pw. Najświętszego Zbawiciela 

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information