Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
6.05.2018r.

 

 1. Nabożeństwo majowe odprawiamy w niedzielę o godz. 1600, w dni powszednie po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.

 2. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika ze Szczepanowa – Patrona Polski. Tego dnia obchodzimy również święto państwowe 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 1200 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy dalsza część uroczystości na Placu Bohaterów.

 3. Również we wtorek dzień imienin obchodzi Ks. Stanisław Podfigórny – Dyrektor Caritas Diecezjalnej. W intencji Księdza Stanisława zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1830. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla Księdza Solenizanta.

 4. W piątek Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona o godz. 1500 w dolnym kościele.

 5. Także w piątek Mszą św. o godz. 1500 w naszym kościele rozpoczną się obchody patronalnego święta Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 6. W sobotę o godz. 900 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych. Mszę poprzedzi Modlitwa Różańcowa o godz. 815. Po Mszy spotkanie w salce Koła.

 7. W sobotę 12 maja, w Głogowie odbędą się święcenia diakonatu, a 26 maja w Konkatedrze w Zielonej Górze – święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy modlitewnej pamięci.

 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia. W naszej parafii dzień I komunii św. Msza komunijna zostanie odprawiona o godz. 1000. Spowiedź dzieci I komunijnych i ich rodzin w piątek o godz. 1700.

 9. Również w niedzielę za tydzień zostanie odprawione pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 1830 różańcem i procesją fatimską dookoła kościoła. Po procesji Msza święta o godz. 1915 w intencjach fatimskich, które można składać w zakrystii przez najbliższy tydzień.

 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 11. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek na pomoc osobom, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp.: Alojzego Kaczmarskiego i Tadeusza Tomaszewicza. Polecamy zmarłych Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

        

         Ks. Mirosław Maciejewski

                 Proboszcz parafii
           pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information