Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018r.

 

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą renowacją Misji Parafialnych przeżywanych na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku. Witamy Ojca Henryka Kowalskiego – Redemptorystę z Warszawy, który poprowadzi ćwiczenia duchowne. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o godz. 900, 1530 i 1830. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek pół godziny przed Mszą św. rekolekcyjną. Ofiary zbierane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą na potrzeby misyjne zgromadzenia Ojców Redemptorystów.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1600.

 3. W poniedziałek Kościół obchodzi Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

 4. W dniach od 19 do 25 marca będzie się odbywał w Zielonej Górze Festiwal dla Życia. Zakończy się w niedzielę w kościele Św. Franciszka o godz. 1300 Duchową adopcją Dziecka Poczętego. W naszym kościele natomiast będzie wyłożona Księga oraz deklaracje Duchowej Adopcji. Szczegółowy plan na plakatach i ulotkach.

 5. W piątek Droga Krzyżowa po Mszy o godz. 900, w ramach Godziny Miłosierdzia o godz. 1500, dla dzieci o godz. 1700 i młodzieży i dorosłych o godz. 1800.

 6. Parafia św. Alberta zaprasza w piątek o godz. 1900 na Koncert Pasyjny. Szczegóły na plakacie.

 7. W piątek o godz. 2000 w kościele św. Stanisława Kostki zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej oraz czuwania modlitewnego MOCNI W BOGU.

 8. W sobotę o godz. 1210 na starej części cmentarza przy ul. Wrocławskiej odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem.

 9. W sobotę w ramach Dnia Młodych odbędzie się spotkanie młodzieży. Odbędzie się ono o godz. 1830 w kościele św. Stanisława Kostki przy ul Obywatelskiej. Kandydaci do bierzmowania, lektorzy ministranci i młodzież KSM spotykają się o godz. 1745 przed naszym Kościołem i wspólnie udadzą się do kościoła św. Stanisława Kostki.

 10. W sobotę w godzinach przedpołudniowych księża odwiedzą chorych z Komunią św. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Będzie to spowiedź i Komunia przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

 11. Za tydzień w niedzielę o godz. 1915 sprzed kościoła MB Częstochowskiej wyruszy Miejska Droga Krzyżowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 12. W kiosku obok zakrystii prowadzona jest sprzedaż Świec Wielkanocnych Caritas w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na adopcję kolejnych 10 chrześcijańskich rodzin dotkniętych wojną w syryjskim Aleppo.

 13. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed kościołem będą do nabycia gałązki palmowe oraz dekoracje wielkanocne. Kiermasz organizuje Koło Radia Maryja oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Tęcza. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.

 15. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

 16. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp.: Joanny Kochanowskiej, Wacławy Wilińskiej, Władysława Kuleszy, Krzysztofa Żukowskiego, Heleny Gabis-Szymańskiej, Leny Dynysiuk, Karoliny Bębenek, Agaty Mikuta, Aleksandra Hardela. Polecamy zmarłych naszym modlitwom i Miłosierdziu Bożemu.

 

                  Z darem modlitwy

         Ks. Mirosław Maciejewski

                 Proboszcz parafii
           pw. Najświętszego Zbawiciela

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information