Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

V Niedziela Zwykła

4.02.2018r.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasa VII SP i II GIM) - w środę; rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 1830.
 2. W czwartek Mszą św. wieczorną rozpocznie się modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie duszy i ciała, prowadzona przez wspólnotę modlitewną Odnowy w Duchu Świętym "Miriam" z Zielonej Góry. Zapraszamy grupy charyzmatyczne z całego naszego miasta.
 3. Koło Rodziny Radia Maryja zaprasza w sobotę o godz. 815 na modlitwę różańcową, a o godz. 900 na Mszę św. w intencji Kościoła, papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Z tej racji w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i opiekujących się chorymi, połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński. Do udziału w tej Mszy św. zapraszają Księża Kapelani Szpitala.
 5. W związku z Dniem Chorych, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na rzecz hospicjów działających na terenie naszej diecezji.
 6. Przyszła niedziela w naszej diecezji będzie obchodzona jako V Niedziela Synodalna.
 7. Decyzją ks. bpa Tadeusza Lityńskiego, 2 lutego zakończył posługę w naszej Parafii ks. dr Dariusz Gronowski, który został przeniesiony do Parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze (Jędrzychów). Msza św. dziękczynna za posługę ks. Dariusza zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca - zbiórka do puszek na pomoc dla najbiedniejszych Parafian.
 9. W tym tygodniu w naszej Parafii odbyły się pogrzeby śp. Juliana Gołuckiego, Marii Woźniak, Teresy Marczyńskiej, Marioli Czekałowskiej, Julianny Rajkowskiej, Stefanii Konaszewskiej.
 10. Prasę katolicką możemy nabyć w zakrystii i w budynku Koła Rodziny Radia Maryja.
 11. W dniach 9-11.02.2018r., organizowany jest kurs Filip przy parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny, którego celem jest osobiste spotkanie uczestnika z Jezusem Zmartwychwstałym, przyjęcie mocy Ducha Świętego i doświadczenie Bożej Miłości. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.


                  Z darem modlitwy

         Ks. Mirosław Maciejewski

                 Proboszcz parafii
           pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information