Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

IV Niedziela Zwykła

28.01.2018r.

 

 

 1. Spotkanie redakcji Gazetki Parafialnej Zbawiciel – wtorek o godz. 1900.

 2. Z racji I czwartku miesiąca modlitwy za kapłanów oraz w intencji o nowe powołania rozpoczną się o godz. 1745. Modlitwy prowadzi Apostolat Margaretka.

 3. W czwartek 1 lutego rozpoczynamy odprawianie Mszy św. gregoriańskiej za duszę śp. Księdza Prałata Konrada Herrmanna. Godziny odprawianej Mszy św. w poszczególne dni podane są w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji śp. Księdza Prałata.

 4. W I piątek miesiąca przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jest ono patronalnym świętem wszystkich wspólnot zakonnych męskich i żeńskich. Msze święte 2 lutego zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1530, 1700 i godz. 1830. Na Mszach poświęcenie gromnic. Na Mszę o godz. 1700 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii świętej. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. O godz. 1500 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Taca z dnia 2 lutego przeznaczona jest na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.

 5. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych rozpocznie się o godz. 745. Księża Mariusz i Łukasz odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę w godzinach przedpołudniowych.

 6. W tym tygodniu zakończyła się w naszej parafii kolęda. Dziękujemy tym parafianom którzy otworzyli drzwi swoich domów przed kapłanem katolickim dając tym samym świadectwo swojej wiary i przynależności do wspólnoty Kościoła. Dziękujemy za możliwość rozmowy na tematy nurtujące nasze rodziny. Dziękujemy za ofiary złożone w czasie kolędy, które są przeznaczone na potrzeby diecezji, parafii oraz kapłanów.

 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające przy naszej parafii informuje, ze w budynku obok zakrystii wypełniamy PIT-y dla osób które chcą przeznaczyć 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość”. Godziny dyżurów Koła podane są w gablotach Radia Maryja.

 8. Za tydzień w I niedzielę miesiąca zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ubogich, którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas. Przypominamy także o możliwości przekazania 1% na Caritas Diecezjalną.

 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury.

 10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Walerii Jarczyńskiej. Polecamy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

         Ks. Mirosław Maciejewski

                 Proboszcz parafii
           pw. Najświętszego Zbawiciela

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information