Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

III Niedziela Adwentu
17.12.2017r.

 

 1. Rozpoczyna się ostatni tydzień Adwentu. Msze św. roratnie odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 600, dla dzieci zakończenie rorat w środę o godz. 1700.

 2. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie wigilijne na Rynku Miejskim na które zapraszają Pan Prezydent i Ksiądz Biskup.

 3. We wtorek dzień imienin będzie obchodził Ks. Dariusz Gronowski. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 1830. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla Ks. Solenizanta.

 4. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się według następującego porządku: w czwartek, piątek i sobotę od 600 do 900 i od 1600 do 1830.

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów oraz spotkanie dla Szafarzy Eucharystii w czwartek po Mszy wieczornej.

 2. Godzina Miłosierdzia w piątek o godz. 1500.

 3. Księża odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy pragną wyspowiadać się i przyjąć komunię św. z racji zbliżających się świąt.

 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu. Na katoliku spoczywa obowiązek uczestnictwa we Mszy św. z racji niedzieli. Za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 1500 i 1915. Według kalendarza liturgicznego po godz. 1600 rozpoczyna się Wigilia Bożego Narodzenia. Zachowajmy tradycyjnie post i wszystkie zwyczaje wigilijne. Po wieczerzy wigilijn ej udajmy się do kościoła na Pasterkę, która w naszej Parafii  zostanie odprawiona o godz.  2100, 2230  i tradycyjnie o godz. 2400. Ofiary składane na tacę w czasie pasterki przeznaczone są Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Sługi Bożego Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

 5. W kiosku obok zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wigilijny stół. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są koperty z zaproszeniami na kolędę.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzą zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na wschodzie, szczególnie w krajach byłego Związku Radzieckiego.

 7. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej. Informujemy że świąteczno – noworoczny numer Gazetki parafialnej „Zbawiciel” poświęcony tematowi Bożego Narodzenia będzie w sprzedaży od przyszłej niedzieli. Będzie również zamieszczony plan kolędy, która rozpocznie się 2 stycznia.

 8. Na początku roku gościliśmy w naszej parafii osoby dające świadectwo o Doskonałym Nabożeństwie do NMP. Za zgodą Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego wydali oni książeczkę pt. „Dlaczego Różaniec”?, która w prostych słowach objaśnia jak potężnym orężem w naszym życiu jest ta modlitwa. Książeczki można nabywać przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę.

 9. Akcja „Pieluszka dla maluszka” potrwa do końca roku. Dziękujemy za dotychczas złożone dary.

 10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Danuty Głowackiej, Witolda Warjasa, Anny Brahmann, Romana Gregora. Modlimy się o Miłosierdzie Boże i zbawienie wieczne dla zmarłych.

 11. Wszystkim Parafianom udzielamy Bożego błogosławieństwa.

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                
pw. Najświętszego Zbawiciela

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information