Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

II Niedziela Adwentu
10.12.2017r.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszach roratnich, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 600, dla dzieci w środy i piątki o godz. 1700.

 2. W środę 13 grudnia przypada 36 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Na Mszy o godz. 1830 będziemy się modlić w intencji ofiar stanu wojennego. Po Mszy przejdziemy pod pomnik robotników, gdzie zostaną złożone kwiaty.

 3. W czwartek zakończy się wizytacja kanoniczna w naszej parafii. Ksiądz Biskup o godz. 1050 spotka się z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych. O godz. 1500 złoży wizytę w Hospicjum im. Lady Ryder. O godz. 1830 odprawi Mszę św. dla wszystkich parafian oraz dla wspólnot parafialnych dorosłych. Po Mszy odbędzie się w kościele spotkanie ze wspólnotami / Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Odnowa w Duchu Świętym, Żywy Różaniec, Apostolat Margaretka, Parafialny Zespół Caritas, Rodzina Radia Maryja, Klub Inteligencji Katolickiej, Redakcja Gazetki „Zbawiciel”, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Stowarzyszenie Gaudium Vitae, Grupa Wsparcia DDA.

 4. Prezydent Miasta wraz z Księdzem Biskupem Diecezjalnym zapraszają na wigilię miejską w przyszłą niedzielę 17 grudnia o godz. 1500 przy ratuszu miejskim.

 5. W dalszym ciągu w kiosku obok zakrystii można nabyć opłatki, świece wigilijne. Cena świecy dużej 13 zł, małej 6 zł.

 6. Koperty z zaproszeniami na kolędę wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Przy okazji można złożyć ofiarę na Seminarium w Paradyżu. Kto nie jest w stanie złożyć takiej ofiary, a chciałby przyjąć księdza po kolędzie niech złoży samo zaproszenie. Koperty z zaproszeniami można składać na tacę lub w zakrystii.

 7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w akcję Pieluszka potrzebna dla maluszka. Akcja potrwa do końca roku. Zachęcamy do ofiarności, a w imieniu maluszków dziękujemy.

 8. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas organizujemy coroczną akcję Rodzina Rodzinie na Boże Narodzenie. W kiosku obok zakrystii będzie można otrzymać adresy rodzin którymi opiekuje się Parafialny Zespół Caritas, a którym zamożniejsze rodziny mogą ufundować paczkę na Boże Narodzenie. Zachęcamy się do włączenia się w tę akcję.

 9. Za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Wszystkim, którzy złożą swoje ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 10. Zachęcamy do kupowania i lektury prasy katolickiej. Są także w sprzedaży kalendarze na nowy rok.

 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Ks. Prałata Konrada Herrmanna, Ireny Hajkowicz, Longina Niedzielskiego, Danuty Kamenc, Leszka Kieresia, Krystyny Wójcik, Ewy Zygmunt. Prosimy dla zmarłych o Miłosierdzie Boże. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information