Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

I Niedziela Adwentu
3.12.2017r.

 

 1. Witamy w naszej parafii Księdza Biskupa Pawła Sochę, który rozpoczyna dzisiaj wizytację kanoniczną. W osobie Księdza Biskupa witamy następcę Apostołów, który Przybywa by umocnić nas w wierze. Dzisiaj realizowany jest program wizytacji podany tydzień temu. Natomiast jutro w poniedziałek Ks. Biskup ma zaplanowane spotkania wg następującego planu:

Godz. 800 Wizyta w Zespole Szkół Sportowych

Godz. 1145 Wizyta w Zespole Szkół Akademickich

Godz. 1700 Spotkanie z Liderami poszczególnych grup duszpasterskich tworzących Radę Parafialną
                  i Zespołem Synodalnym

Godz. 1830 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Ks. Prałata Konrada Herrmanna pozostała część wizytacji zostanie zrealizowana 14 grudnia. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

 1. Rozpoczynamy w Kościele Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Msze roratnie będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 600. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony. Nie będzie przez Adwent Mszy w dni powszednie o godz. 700. Roraty dla dzieci będą odprawiane w środy i piątki o godz. 1700.

 2. Poświęcone opłatki można nabywać w budynku obok zakrystii, Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Będą przeznaczone na pokrycie kosztów malowania naszego kościoła. W ciągu tygodnia opłatki będą do nabycia w zakrystii.

 3. Od dzisiaj także w kiosku obok zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świecy – duża 13 zł, mała 6 zł. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na obozy i kolonie organizowane przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin.

 4. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 1745, modlitwy prowadzi Apostolat Margaretka.

 5. W piątek o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia Bożego.

 6. 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. zostaną odprawione o godz. 600, 900, 1530,1700 i 1830 . Od godz. 1200 do godz. 1300 zapraszamy także na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach inicjatywy modlitewnej Godzina łaski dla całego świata, o którą prosi Papież Franciszek.

 7. W sobotę o godz. 900 zostanie odprawiona Mszą św. Msza św. w int. dziękczynnej za 26 lat istnienia Radia Maryja i dzieł przy nich powstałych, oraz w int. Ojca św. Kościoła i Ojczyzny. O godz. 815 modlitwa różańcowa w intencji śp. Księdza Prałata Konrada Herrmanna i zmarłych z naszych rodzin.

 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 zakończy się tegoroczny cykl Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wierzymy, że dzięki modlitwie osób, które podjęły duchową adopcję wiele dzieci, których życie było zagrożone przyszło na świat. Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólną modlitwę.

 9. Będziemy modlić się także w intencji 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Msza ofiarowana przez Związek Armii Krajowej.

 10. Od I niedzieli adwentu organizujemy po raz 5 akcję wsparcia działalności Ruchu Obrony Poczętego ŻyciaGaudium Vitae” pod hasłem ” Pieluszka dla Maluszka”. Przez cały adwent zbierać będziemy pieluszki – pampersy, chusteczki nawilżające czy kosmetyki dla niemowlaków, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Pieluszki będzie można składać w zakrystii lub przy dekoracji adwentowej.

 11. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca będą zbierane ofiary do puszek dla biednych i potrzebujących podopiecznych parafialnego Caritas.

 12. 30 listopada w wieku 88 lat i 63 roku kapłaństwa zmarł Ks. Prałat Konrad Herrmann. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek o 1800 wystawieniem trumny z ciałem Księdza Prałata i modlitwą różańcową. Msza św. o godz. 1900 w intencji zmarłego. Po Mszy czuwanie modlitewne do godz. 2200. W środę w dzień pogrzebu trumna z ciałem Ks. Prałata zostanie wystawiona o godz. 800, o godz. 1000 modlitwa różańcowa. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 1100. Po Mszy przejazd na cmentarz i w kondukcie żałobnym odprowadzimy Księdza Prałata do grobu. Dla osób nie mających samochodu będą podstawione autokary. Jako, że Ksiądz Prałat był Honorowym Obywatelem Zielonej Góry we wtorek od godz. 900 w Ratuszu Miejskim zostanie wyłożona księga kondolencyjna.

Poczty sztandarowe chcące wziąć udział w obrzędach pogrzebu proszone są o przybycie w środę na godz. 1045. Księdza Prałata oraz zmarłych w tym tygodniu naszych parafian Zbigniewa Romana, Marię Szczurko, Irenę Ratajczak, Henrykę Kubajek polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Msze św. we wtorek o godz. 1830 oraz w środę o godz. 600 i 900 zostaną odprawione w Dolnym Kościele.

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask w czasie Adwentu.

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information