Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXXIV Niedziela Zwykła
26.11.2017r.
Uroczystość Krola Wszechświata

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy rok liturgiczny w kościele. Dzisiaj po sumie przed Najświętszym Sakramentem dokonamy aktu zawierzenia Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 2. Dzisiejsza niedziela to patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Z tej okazji gościmy w naszej parafii alumna IV roku Wojciecha Lisiewicza który spotkał się już w sobotę z ministrantami i lektorami, a dzisiaj o godz. 1600 spotka się w salce na plebanii z Apostolatem Margaretka i wszystkimi modlącymi się o powołania do służby Bożej. Zapraszamy na to spotkanie. Będzie można wesprzeć materialnie Seminarium składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

 3. Kandydatów do bierzmowania grupy starszej zapraszamy dzisiaj na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 1500. Próba generalna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w przyszłą sobotę o godz. 1700, a po próbie spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

- w piątek okazja do spowiedzi: od godz. 630 do godz. 900 i od godz. 1500 do godz. 1830; Godzina Miłosierdzia o godz. 1500, dodatkowa Msza św. I-piątkowa o godz. 1700

- w sobotę zmiana tajemnic różańcowych od godz. 745

 1. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę, od godz. 8:00.

 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Przyjaciół Misji Werbistowskich.

 3. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Rozpoczniemy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zwyczajem naszej parafii w I niedzielę adwentu zostaną poświecone opłatki na wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy też sprzedaż świec Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom w ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Caritas. Od dzisiaj można również zaopatrzyć się w koperty z zaproszeniami na kolędę, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

 4. W zakrystii można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze na nowy rok.

 5. KSM zaprasza we wtorek na młodzieżową debatę historyczną, a pod koniec grudnia na polsko – niemieckie warsztaty muzyczne. Bliższe informacje na plakatach.

 6. Katolicka Szkoła Podstawowa w Zielonej Górze zaprasza dzieci na warsztaty „Mój własny stroik adwentowy”, które odbędą się w siedzibie szkoły na ul. św. Cyryla i Metodego 9 w dniu 30 listopada o godz. 1700. Szczegóły na plakacie.

 7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Anieli Szafrańskiej, śp. Konstantego Kocieł, śp. Krystyny Szyperskiej, śp. Teodora Domagały i śp. Marianny Maciejewskiej. Niech Bóg okaże im swoje miłosierdzie.

 8. Na koniec najważniejsze ogłoszenie.

  Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego, każda Parafia raz na kilka lat musi zostać zwizytowana przez Księdza Biskupa. Ostatnia wizytacja kanoniczna odbyła się w marcu 2011 roku. W przyszłą niedzielę rozpocznie się wizyta Księdza Biskupa Pawła Sochy, która potrwa do środy 6 grudnia. Ksiądz Biskup przybywa jako następca Apostołów, aby umocnić nas w wierze i wskazać jakimi drogami mamy kroczyć aby osiągnąć zbawienie. Dlatego Ksiądz Biskup pragnie spotkać się a parafianami, odwiedzić szkoły, chorych w szpitalu i hospicjum, spotkać się z nauczycielami, pracownikami służby zdrowia oraz grupami duszpasterskimi działającymi w naszej parafii. Szczegółowy plan spotkań wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i Internecie. Dzisiaj podamy plan wizytacji na przyszłą niedzielę 3 grudnia 2017r.:

    1830 - 
  Spotkanie ze wspólnotą Tradycji Łacińskiej w Dolnym Kościele

0900 - Msza św. z homilią Księdza Biskupa.

1030 - Msza św. z homilią Księdza Biskupa dla dzieci i poświęceniem medalików MB Niepokalanej dzieciom I komunijnym. Na tę Mszę zapraszamy także rodziców z niemowlakami oraz rodziców oczekujących potomstwa.

1200 - Uroczysta Suma sprawowana przez Księdza Biskupa poprzedzona uroczystym wprowadzeniem i modlitwą w
        intencji Parafii.

1330 - Msza św. z kazaniem Księdza Biskupa

1500 - Msza św. z kazaniem Księdza Biskupa do małżeństw.

1600 - Spotkanie z kręgami Domowego Kościoła i Doradcami Życia Rodzinnego.

1915 - Msza św. z kazaniem Księdza Biskupa. Szczególnie zapraszamy Młodzież Akademicką, EREM, KSM, przygotowujących się do bierzmowania z obu grup, zespół W - niebogłosy. Po Mszy okazja do porozmawiania z księdzem biskupem na temat nurtujących młodzież problemów.

Zapraszamy do udziału w spotkaniach z Księdzem Biskupem.

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information