Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXVII Niedziela Zwykła - 08.10.2017r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, a przy tej okazji prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.

 2. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 1600, w dni powszednie po Mszy o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800, dla dzieci w środę i piątek o godz. 1700.

 3. We wtorek o godz. 1830 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku pracy Klubu Inteligencji Katolickiej. Zapraszamy do modlitwy członków Klubu i wszystkich pragnących pogłębiać swoją formację duchową i intelektualną.

 4. Spotkanie redakcji gazetki „ZBAWICIEL” oraz osób chętnych do współpracy w środę o godz. 1900 na plebanii.

 5. Wyjazd pielgrzymki do Torunia, Chełmna i Koronowa w piątek o godz. 1700. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wyjazdu w dniach 13/15 października. Zapisy w zakrystii.

 6. W piątek odprawimy ostatnie w roku 100 rocznicy objawień Nabożeństwo Fatimskie i przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej do konkatedry. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 1830. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. i nabożeństwo.

 7. W sobotę o godz. 745 rozpocznie się przeniesiona z minionej soboty zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę wyjątkowo różaniec rozpocznie się o godz. 815. Na mszy o godz. 900 będziemy także modlić się w intencji Kościoła, papieża Franciszka, i Radia Maryja. Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się 18 października o godz. 1700.

 8. Zbiórka lektorów i ministrantów – sobota godz. 1100.

 9. W przyszłą niedzielę po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na spotkanie rodziców lektorów i ministrantów.

 10. Parafia konkatedralna zaprasza na obchody Jubileuszu Rycerstwa Niepokalanej. Spotkania w sobotę o godz. 1700 rozpocznie się modlitwą różańcową.

 11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii i malowanie kościoła. Malowanie powoli dobiega końca. Zwracamy się do tych parafian, którzy planowali wesprzeć te prace, a jeszcze tego nie uczynili o złożenie ofiary na ten cel.

 12. Przed kościołem i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka w tym nowy numer Gazetki Parafialnej ZBAWICIEL. W numerze historia powstania naszego kościoła, wywiad z Ks. Zbigniewem Stekielem, wiadomości o Synodzie diecezjalnym wydarzenia parafialne i wiele ciekawych zdjęć i artykułów. Zachęcamy do kupna i lektury.

 13. W Biurze Radia Maryja można złożyć podpis pod ustawą ograniczającą aborcję – potrzebny jest numer Pesel.

 14. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Anny Jasińskiej, śp. Bolesława Ćwilińskiego, śp. Zofii Sakwa i śp. Czesława Majewskiego. Polecamy zmarłych Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information