Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

XXV Niedziela Zwykła - 25.09.2017r.

I Niedziela Synodalna

 

 1. Apostolat Bożego Miłosierdzia organizuje w całej Polsce po raz 7 Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. W naszej parafii modlitwę poprowadzi Koło Radia Maryja w czwartek o godz. 1500 przy pomniku katyńskim na ul. Bohaterów Westerplatte, Modlić się będziemy w intencji za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie i o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do modlitwy.

 2. Godzina Miłosierdzia jak zawsze piątek o godz. 1500.

 3. W piątek zapraszamy na spotkanie po dwie osoby z każdej grupy duszpasterskiej naszej parafii oraz parafian, którzy pragną włączyć się do pracy Parafialnego Zespołu Synodalnego. Spotkanie odbędzie się po Mszy wieczornej.

 4. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik i rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. W naszej parafii będą odprawiane po mszy o 900 i przed mszą wieczorną o godz. 1800, oraz w niedzielę o godz. 1600. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godz. 1700.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 5 rocznicy istnienia Grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików i z Rodzin Dysfunkcyjnych. Modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w procesie zdrowienia.

 6. Przyjmujemy zgłoszenia na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Rokitna w dniu 7 października. Koszt przejazdu autokarem 20,00 zł.

 7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Toruniu. W programie: zwiedzanie miasta, wizyta w studiu Radia Maryja i TV Trwam oraz w katedrze w Chełmnie i Bazylice w Koronowie. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13÷15 października. Koszt pielgrzymki z noclegami 300 zł. Zapisy z przedpłatą 100 zł w zakrystii. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

 8. 2 października (poniedziałek) przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. W przededniu tego wspomnienia tzn. w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 1030 udzielimy wszystkim dzieciom uroczystego błogosławieństwa. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na tę Mszę św.

 9. Przypominamy wszystkich parafianom, a szczególnie rodzicom, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci, że w naszej parafii chrzest dzieci jest udzielany w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 1330. Nauki przed chrztem odbywają się w II i IV sobotę miesiąca o godz. 1915. Prosimy o dostosowanie się do tych terminów. Informujemy także, że chrzest na święta Bożego Narodzenia odbędzie się 26 grudnia o godz. 1330.

 10. Dzisiaj można wesprzeć Fundację Charytatywną Pomoc Polakom na Kresach im Ks. Doktora Mosinga składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Informacje o działalności fundacji zawarte są na ulotkach oraz w gablocie ogłoszeń.

 11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i malowanie naszej świątyni.

 12. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas na pomoc ubogim.

 13. W zakrystii są do nabycia kalendarze na nowy rok, oraz prasa katolicka. Zachęcamy do kupna i lektury. W dalszym ciągu zachęcamy wsparcia remontu gorzowskiej katedry poprzez nabycie cegiełek.

 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Muniaka. Modlimy się o Miłosierdzie Boże dla zmarłego. 

 

       W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information