Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

20 Niedziela Zwykła - 20.08.2017r. 

 

 1. 25 sierpnia kończy swoją 3,5 letnią posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Wojciech Dura. Dziękujemy Księdzu Wojciechowi za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego. Msza św. na której pożegnamy księdza Wojciecha zostanie odprawiona w środę o g. 18.30. Wakacyjne zastępstwo kończy także ks. Michał Szot.

 2. Informujemy, że od 25 sierpnia swoje obowiązki podejmie ks. Łukasz Grzendzicki.

 3. W sobotę w parafii MB Częstochowskiej obchodzona będzie Uroczystość odpustowa z okazji tego Święta a także 30 lecia parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1100 na którą zaprasza tamtejszy Ksiądz Proboszcz.

 4. Trwa malowanie naszej świątyni. I etap został zakończony. Rozpoczęto prace na drugim balkonie. Dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom wspierającym to dzieło. Dziękujemy Kołu Radia Maryja za przekazaną ofiarę w kwocie 1 tys. zł. Koperty z wypisanym kontem parafii wyłożone są w przedsionkach kościoła. Ofiary można składać na tacę. Bóg zapłać.

 5. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka a także cegiełki na odbudowę po pożarze wieży katedry.

 6. Rozpoczyna się doroczna akcja Caritas „Z uśmiechem do szkoły”. Przyjmujemy przybory szkolne, zeszyty, które można składać do kosza, który jest wystawiony w prezbiterium. Przybory szkolne zostaną rozdane dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekuje się parafialny zespół Caritas.

 7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp. Józefy Konopackiej, Stefanii Gogol, Krzysztofa Zukowskiego, Jadwigi Poznańskiej, Genowefy Janik. Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

 1. Komunikaty:

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
KSIĘDZA ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO W ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY POLSKĘ:

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię.

+Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI:

Drodzy Bracia i Siostry!

8 września 2017 r. przypada 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nałożenie papieskich koron na wizerunek Bogurodzicy dopełniło niejako ślubów złożonych przez króla Jana Kazimierza, który po obronie Jasnej Góry przed Szwedami, 1 kwietnia 1656 r. obrał Najświętszą Dziewicę Królową i Patronką Królestwa Polskiego.

Uroczystość koronacyjna w 1717 r. zjednoczyła na Jasnej Górze Polaków, stając się ogólnonarodową manifestacją wiary. Ten akt uznający Maryję za Królową Polski był punktem odniesienia w wielu, nierzadko trudnych momentach polskiej historii. Jasna Góra stała się Duchową Stolicą Polski i celem licznych pielgrzymek, a tym samym źródłem odnowy życia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

      W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information