Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

  Święto Przemienienia Pańskiego - 06.08.2017r. 

 

 1. Trwa piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Do piątku 11 sierpnia, zapraszamy na Apele Maryjne o godz. 2100, podczas których będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami i modlić będziemy się w ich intencjach.

 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w sobotę, 12 sierpnia, o godz. 900 na Mszę św. w intencji papieża, naszej Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 815, a po Mszy św. spotkanie formacyjne.

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 1830 modlitwą różańcową i procesją z figurą Matki Bożej. O godz. 1915 Msza św. – intencje na Mszę św. fatimską przyjmujemy w zakrystii.

 1. Od poniedziałku do piątku Msze św. odbywać się będą w Dolnym Kościele.

 1. Trwa malowanie naszego kościoła i renowacja witraży. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Jeśli ktoś, chciałby wesprzeć dzieło odnowy naszej świątyni, może złożyć ofiarę do koperty lub na konto parafialne (koperty z numerem konta są wyłożone przy wyjściu z kościoła).

 1. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz biednych i potrzebujących, objętych opieką Parafialnego Zespołu Caritas. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i Instytut Teologiczno – Filozoficzny w Zielonej Górze.

 1. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką oraz cegiełki na remont spalonej wieży Katedry w Gorzowie Wlkp.

 1. W tym tygodniu w naszej Parafii odbyły się pogrzeby: śp. Jerzego Ludwika i śp. Leszka Frejlich.

 1. Gościom i naszym Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

      W imieniu duszpasterzy parafii

          Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

 

Caritas100x100 Chor100x100Domowy Kościół DK100x100 ERM100x100 KIK100x100 KSM100x100Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne MargaretkaŻywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym

© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information