Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze

 • Jeżeli kto ma dar przemawiania, niech to będą jakby słowa Boże. (1 P4,11)
 • Absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę. (Apokalipsa wg św. Jana - 2138)
 • Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (J 8,31 - 32 - 4594)
 • Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (Mt 7, 7 - 8 - 6712)
 • Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (Rdz 1,4 - 10770)
 • W ustach grzesznika hymn pochwalny nie jest stosowny, ponieważ nie od Pana pochodzi. (Syr 15,9 - 11746)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
 11.06.2017r. 

 1. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu", którzy dadzą świadectwo o swojej działalności. Po Mszy św. przeprowadzą zbiórkę do puszek na cele misyjne.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza prymicyjna, a o godz. 1330 Msza św. na rozpoczęcie Marszu dla Życia. Zachęcamy do uczestnictwa.
 3. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 1600w dni powszednie po Mszy św. o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800.
 4. We wtorek 13 czerwca zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. w intencjach, które można zamówić w zakrystii. Po Mszy św. Procesja Fatimska z Figurą Matki Bożej dookoła kościoła wraz z modlitwą różańcową.
 5. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msza Św. na rozpoczęcie procesji zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 930. Po Mszy św. wyruszy tradycyjna trasą procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Naszych parafian prosimy o przygotowanie dwóch ołtarzy. Zakończenie procesji przy Konkatedrze. Prosimy o udekorowanie trasy procesji, domów i okien, przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów (próba we wtorek o godz. 1700, Służbę Liturgiczną, dzieci I Komunijne w liturgicznych strojach, a wszystkich Parafian do udziału we Mszy i Procesji. Prosimy także o dostarczenie z naszych ogrodów płatków kwiatków, które można przynosić do zakrystii. Informujemy, że intencje ze Mszy św. o godz. 900 zostaną odprawione o godz. 930. Msze św. w naszym kościele w Boże Ciało zostaną odprawione o godz. 700, 930, 1200, 1330, 1500 i 1915.
 6. Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczyna się o godz 1800. Po procesji, o godz. 1830 Msza św. wieczorna. 
 7. Zgodnie z decyzją przełożonych zakonnych, oraz za wiedzą i akceptacją Księdza Biskupa kończą swoją posługę w trzech miejscach naszej diecezji, w tym także w naszej parafii Siostry Urszulanki. Zgodnie z sugestią Sióstr Msza pożegnalna, na której podziękujemy za ich posługę zostanie odprawiona w sobotę 17 czerwca o godz. 900. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Wyjazd na Odpust Matki Boskiej Rokitniańskiej nastąpi w niedzielę o godz. 800. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.
 9. Przypominamy o Pieszej Pielgrzymce Powołaniowej z Zielonej Góry do Rokitna w dniach 16 - 18 czerwca. Zapisy w Parafii Ducha Św.
 10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. 
 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Jadwigii Szyjka i śp. Ireny Sobol. Polecamy zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Kościoła.

 

      W imieniu duszpasterzy parafii

        Ks. Mirosław Maciejewski

                   Proboszcz parafii
                   
pw. Najświętszego Zbawiciela

Caritas100x100 Chor100x100 Domowy Kościół DK100x100 KIK100x100 KSM100x100 Ministranci RM100x100 Wspólnoty Parafialne Margaretka Żywy Różaniec Odnowa w Duchu Świętym
© 2016-2019 Zbawiciel - Zielona Góra. All Rights Reserved.

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information